Yeni Zelanda’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Yeni Zelanda’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Yeni Zelanda’nın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Yeni Zelanda’ya yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Yeni Zelanda’ya fuar alanı handling servislerinin sunulması, Yeni Zelanda’ya depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Yeni Zelanda Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Yeni Zelanda’ya aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Yeni Zelanda’ya bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Yeni Zelanda’ya gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Yeni Zelanda’ya ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Yeni Zelanda Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Yeni Zelanda’ya fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Yeni Zelanda’ya fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Yeni Zelanda’ya bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Yeni Zelanda’ya tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Yeni Zelanda’ya birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Yeni Zelanda’ya fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Yeni Zelanda’ya bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Yeni Zelanda’ya muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Yeni Zelanda’ya en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Yeni Zelanda’ya Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Yeni Zelanda’ya Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Yeni Zelanda’ya Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Yeni Zelanda’ya Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Yeni Zelanda’ya İç taşıma

Yeni Zelanda’ya Dokümantasyon

Yeni Zelanda’ya Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Yeni Zelanda’ya Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Yeni Zelanda’ya özel sergiler, Yeni Zelanda’ya kongreler, toplantılar ve Yeni Zelanda’ya konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Yeni Zelanda’ya katılımcı firmalar, Yeni Zelanda’ya stand imalatçıları, Yeni Zelanda’ya fuar ve Yeni Zelanda’ya sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Yeni Zelanda’ya Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Yeni Zelanda’ya Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Yeni Zelanda’ya Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Yeni Zelanda’ya Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Yeni Zelanda’ya Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Yeni Zelanda’ya yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Yeni Zelanda’ya  yüksek hizmet kalitesi, Yeni Zelanda’ya dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Yeni Zelanda’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Yeni Zelanda’ya  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Yeni Zelanda’ya Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Yeni Zelanda’ya bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Yeni Zelanda’ya o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Yeni Zelanda’ya gitmesi için mal uçağa yüklenir. Yeni Zelanda’ya gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Yeni Zelanda’ya gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Yeni Zelanda’ya gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Yeni Zelanda’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Yeni Zelanda’ya Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Yeni Zelanda’nın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Yeni Zelanda’ya bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Yeni Zelanda’ya poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.