YENI ZELANDA KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Yeni Zelanda’ya kargo ücreti, Yeni Zelanda’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Yeni Zelanda’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Yeni Zelanda’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Yeni Zelanda’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Yeni Zelanda’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Yeni Zelanda kargo –desi hesaplaması nedir?
• Yeni Zelanda’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Yeni Zelanda’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Yeni Zelanda’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


YENI ZELANDA’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Yeni Zelanda’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Yeni Zelanda’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Yeni Zelanda’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Yeni Zelanda’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Yeni Zelanda’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Yeni Zelanda’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Yeni Zelanda’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Yeni Zelanda’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Yeni Zelanda’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Yeni Zelanda’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Yeni Zelanda’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

YENI ZELANDA’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Yeni Zelanda’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Yeni Zelanda’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Yeni Zelanda’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Yeni Zelanda’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Yeni Zelanda’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Yeni Zelanda kargo fiyatları ile karşılaşır.
Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Yeni Zelanda’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Yeni Zelanda’ya kargo gönderimi yapılır.

YENI ZELANDA’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Yeni Zelanda’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

YENI ZELANDA’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Yeni Zelanda’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Yeni Zelanda’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Yeni Zelanda’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Yeni Zelanda’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

YENI ZELANDA’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Yeni Zelanda’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Yeni Zelanda’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Yeni Zelanda’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Yeni Zelanda’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

YENI ZELANDA’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Yeni Zelanda’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Yeni Zelanda’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Yeni Zelanda’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

YENI ZELANDA’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Yeni Zelanda kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Yeni Zelanda’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Yeni Zelanda’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Yeni Zelanda’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Yeni Zelanda kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Yeni Zelanda’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Yeni Zelanda’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Yeni Zelanda gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

YENI ZELANDA’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Yeni Zelanda yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Yeni Zelanda’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Yeni Zelanda’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Yeni Zelanda’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Yeni Zelanda’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Yeni Zelanda’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Yeni Zelanda’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Yeni Zelanda’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.