YENI KALEDONYA KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Yeni Kaledonya’ya kargo ücreti, Yeni Kaledonya’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Yeni Kaledonya’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Yeni Kaledonya’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Yeni Kaledonya’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Yeni Kaledonya’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Yeni Kaledonya kargo –desi hesaplaması nedir?
• Yeni Kaledonya’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Yeni Kaledonya’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Yeni Kaledonya’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


YENI KALEDONYA’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Yeni Kaledonya’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Yeni Kaledonya’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Yeni Kaledonya’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Yeni Kaledonya’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Yeni Kaledonya’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Yeni Kaledonya’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Yeni Kaledonya’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Yeni Kaledonya’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Yeni Kaledonya’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Yeni Kaledonya’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Yeni Kaledonya’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

YENI KALEDONYA’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Yeni Kaledonya’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Yeni Kaledonya’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Yeni Kaledonya’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Yeni Kaledonya’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Yeni Kaledonya’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Yeni Kaledonya kargo fiyatları ile karşılaşır.
Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Yeni Kaledonya’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Yeni Kaledonya’ya kargo gönderimi yapılır.

YENI KALEDONYA’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Yeni Kaledonya’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

YENI KALEDONYA’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Yeni Kaledonya’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Yeni Kaledonya’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Yeni Kaledonya’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Yeni Kaledonya’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

YENI KALEDONYA’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Yeni Kaledonya’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Yeni Kaledonya’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Yeni Kaledonya’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Yeni Kaledonya’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

YENI KALEDONYA’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Yeni Kaledonya’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Yeni Kaledonya’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Yeni Kaledonya’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

YENI KALEDONYA’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Yeni Kaledonya kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Yeni Kaledonya’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Yeni Kaledonya’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Yeni Kaledonya’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Yeni Kaledonya kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Yeni Kaledonya’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Yeni Kaledonya’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Yeni Kaledonya’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Yeni Kaledonya gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

YENI KALEDONYA’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Yeni Kaledonya yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Yeni Kaledonya’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Yeni Kaledonya’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Yeni Kaledonya’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Yeni Kaledonya’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Yeni Kaledonya’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Yeni Kaledonya’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Yeni Kaledonya’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Yeni Kaledonya’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.