UZAK OKYANUSYA KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Uzak Okyanusya’ya kargo ücreti, Uzak Okyanusya’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Uzak Okyanusya’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Uzak Okyanusya’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Uzak Okyanusya’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Uzak Okyanusya’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Uzak Okyanusya kargo –desi hesaplaması nedir?
• Uzak Okyanusya’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Uzak Okyanusya’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Uzak Okyanusya’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


UZAK OKYANUSYA’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Uzak Okyanusya’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Uzak Okyanusya’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Uzak Okyanusya’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Uzak Okyanusya’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Uzak Okyanusya’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Uzak Okyanusya’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Uzak Okyanusya’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Uzak Okyanusya’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Uzak Okyanusya’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Uzak Okyanusya’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Uzak Okyanusya’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

UZAK OKYANUSYA’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Uzak Okyanusya’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Uzak Okyanusya’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Uzak Okyanusya’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Uzak Okyanusya’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Uzak Okyanusya’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Uzak Okyanusya kargo fiyatları ile karşılaşır.
Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Uzak Okyanusya’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Uzak Okyanusya’ya kargo gönderimi yapılır.

UZAK OKYANUSYA’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Uzak Okyanusya’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

UZAK OKYANUSYA’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Uzak Okyanusya’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Uzak Okyanusya’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Uzak Okyanusya’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Uzak Okyanusya’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

UZAK OKYANUSYA’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Uzak Okyanusya’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Uzak Okyanusya’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Uzak Okyanusya’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Uzak Okyanusya’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

UZAK OKYANUSYA’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Uzak Okyanusya’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Uzak Okyanusya’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Uzak Okyanusya’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

UZAK OKYANUSYA’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Uzak Okyanusya kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Uzak Okyanusya’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Uzak Okyanusya’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Uzak Okyanusya’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Uzak Okyanusya kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Uzak Okyanusya’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Uzak Okyanusya’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Uzak Okyanusya’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Uzak Okyanusya gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

UZAK OKYANUSYA’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Uzak Okyanusya yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Uzak Okyanusya’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Uzak Okyanusya’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Uzak Okyanusya’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Uzak Okyanusya’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Uzak Okyanusya’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Uzak Okyanusya’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Uzak Okyanusya’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Uzak Okyanusya’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.