Uçakla Otomobil Taşımak Artık Çok Daha Kolay!

Uçakla otomobil taşımak artık çok zor değil.

Uçakla otomobil taşıma işlemlerini özellikle tatile gideceği yerde de araçlarına binmek isteyen araç sahipleri, uzun sürmekte olan yolculuklarda uçak seyahatini tercih etmekte böylece hem kısa bir sürede ulaşım sağlamış olmakta hem de tatilde kendi aracını kullanma imkanı bulmaktadır.

Lojistik havayolu firmaları sektörde önemli bir gelişme konumuna sahip uzun mesafede araç taşıma hizmetleri, müşterilerinin araçlarını güvenli ve sigortalı olarak taşınmasını sağlamaktadır.

Uçak ile Araç taşıma hizmetlerini; çocuğu olan aileler, uzun bir tatile çıkanlar, otomobilinin konforunu gittiği yere de götürmek isteyenler ve ya aracı ile uzun sürecek bir yolculuk yapmak istemeyen kişiler için güzel bir seçenek oluyor.
 

Uçak ile Otomobil Taşıma Hizmetlerini Tatile Çıkmak İsteyenler Tercih Ediyor


Uzun bir yolculuğa çıkacak olan araç sahipleri pek çok sebepten dolayı uçakla otomobil taşıma hizmetlerini tercih etmektedir.
 

 • Tatile uçakla gitmek ve evine de aracıyla dönmek isteyenler
   
 • Tatile aracı ile giderek dönüşte ise evine uçakla dönmek isteyenler
   
 • Gidiş ve dönüşte yolculuğunda uçağı tercih edip, tatilinde araç kiralamamak ve kendi aracını kullanmak isteyenler
   
 • Trafiğe yeni çıkan ve uzun yolculuğa çıkacak cesareti olmayan kişiler
   
 • Çocuğunu karayolu ulaşımının kaza risklerinden korumek isteyip güvenli bir ulaşım olan seçeneği olan uçak yolculuğunu tercih edip daha sonra tatilde de çocuğu ile araçlarının konforunu yaşamak isteyen kişiler


Uçakla otomobil taşıma hizmetinden yararlanmak isteyen araç sahipleri, eşyalarının bir bölümünü aracın bagaj kısmında bırakarak uçak yolculuğu sonunda da eşya taşıma sorununu ortadan kaldırıyor. Havaalanından ve ya lojistik taşıma şirketine ait teslimat noktalarından aracınızı teslim alabilir ve uzun yol yorgunluğu yaşamamış olursunuz, böylelikle trafik kazası ya da trafik cezası risklerini de ortadan kaldırmış olursunuz.

Uçak ile Otomobil Taşıma Hizmetlerini Araç Ticareti Yapan Kişiler Tercih Ediyor

Yurt dışından araba getirtmek ya da başka bir ülkeye araba gönderme işi oldukça uğraştırıcı ve zaman alıcı bir uygulamadır. Bu işlemleri destek alamdan kendiniz yapmaya çalıştığınızda da pek çok stresle ve evraklar ile uğraşmanız gerekebilir.

Uçakla otomobil taşıma konteyner ile birlikte deniz aşırı olan ülkelere ve maliyeti yüksek olsa da hava yolu ile göndermek istediğiniz ülkeye transfer edebilirsiniz. Uçak ile otomobil gönderme işlemlerinde oldukça dikkat edilmesi gereken noktalar bukunuyor. Aracın sabitleme işlemlerinin her ayrıntısına dikkat edilmesi gerekiyor. İlk olarak aracın akü kutup başları sökülmelidir. Aktif bir elektrik akıma varsa hemen devre dışı bırakılması gerekir ve aracın deposunda ki yakıt oranı sadece 1/6 oranda olmalıdır. Bir sonraki aşamada ise aracın lastikleri takozlar yardımı ile sabitlenmeli ve profesyonel olarak tekerlek kemerlerinden de yardım alınarak sabitleme işlemi tamamlanmalıdır. Tüm önlemlerin alınması ve her ayrının dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Gerekli evraklar da sağladıktan sonra ve gümrük işlemlerinden sonra aracınızın belirtilmiş olduğu ülkeye sevkiyatı yapılıyor.

Uluslararası Oto Taşıma Süreci Nasıl İlerliyor?

Şirketimiz sizlere her türlü niteliklere sahip olan aracınızı hem ithal hem de ihraç etme kapasitesine de sahiptir, taşıma esnasında bütün tüm önlemleri alıp sigortalı bir şekilde taşınmasını sağlayabiliriz. Aracın ihracı ve ithalatının yapılabilmesi için gerekli tüm yasal prosedürü sizler adına yürütmekteyiz.

Yurt dışında olan aracınızı Türkiye mi getirmek istiyorsunuz ?

Yurt dışından araç ithal etmek mümkün olduğu gibi, yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak, bunlarla birlikte sizden talep etmiş olduğumuz bazı belgeler de var bunlar şu şekilde sıralanmakta; sahiplik belgesi (orijinal olması zorunludur), araç sahibinin pasaport fotokopisi ve aracın satış faturasıdır. Ayriyeten ek olarak bazı şartlar da bulunmaktadır. Aracın bulunduğu ülkesinde hiç bir vergi borcu bulunmaması gerekmektedir. Her hangi bir bankaya borçlandırılmış veya ipoteği bulunan araçların ithalatı veya ihracı gerçekleştirilemez. Aracın ihracatını ve ithalatını engelleyen bir diğer önemli husus ise araç için hiç bir durumda kendisi veya bir başkası adına plaka çıkarılmamış olması gerekmekte aksi taktirde aracın sevk işlemleri gerçekleştirilemez. Aracın ithalatının ve satın alındığının onaylanması için ; aracın resmi faturasının da Türkiye Ulaştırma Bakanlığı tarafından onaylanması gerekmektedir. Son olarak da tüm yasal işlemler onaylandıktan hemen sonra aracın ülkeye girişi için devlete olan KDV ve ÖTV vergisi ödenir, bu vergiler aracın motor hacmine, türüne ve piyasa değerine göre farklılık göstermektedir. Eğer ülkeye bir misafir amaçlı geliyor ve aracınızı geçici bir süreliğine buraya getirmek istiyorsanız bu tip yasal gereklilikler hiçbir şekilde bulunmamaktadır sadece beli başlı bir takım evraklar yeterli olacağı gibi bunun yanında yabancı plakalı araçlar için de zorunlu olan Yeşil Sigorta‘nın yapılması gerekmektedir.