Turks ve Caicos Adaları’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Turks ve Caicos Adaları’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Turks ve Caicos Adaları’nın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Turks ve Caicos Adaları’ya yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Turks ve Caicos Adaları’ya fuar alanı handling servislerinin sunulması, Turks ve Caicos Adaları’ya depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Turks ve Caicos Adaları Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Turks ve Caicos Adaları’ya aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Turks ve Caicos Adaları’ya bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Turks ve Caicos Adaları’ya gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Turks ve Caicos Adaları’ya ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Turks ve Caicos Adaları Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Turks ve Caicos Adaları’ya fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Turks ve Caicos Adaları’ya fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Turks ve Caicos Adaları’ya bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Turks ve Caicos Adaları’ya tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Turks ve Caicos Adaları’ya birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Turks ve Caicos Adaları’ya fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Turks ve Caicos Adaları’ya bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Turks ve Caicos Adaları’ya muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Turks ve Caicos Adaları’ya en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Turks ve Caicos Adaları’ya Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Turks ve Caicos Adaları’ya Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Turks ve Caicos Adaları’ya Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Turks ve Caicos Adaları’ya Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Turks ve Caicos Adaları’ya İç taşıma

Turks ve Caicos Adaları’ya Dokümantasyon

Turks ve Caicos Adaları’ya Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Turks ve Caicos Adaları’ya Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Turks ve Caicos Adaları’ya özel sergiler, Turks ve Caicos Adaları’ya kongreler, toplantılar ve Turks ve Caicos Adaları’ya konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Turks ve Caicos Adaları’ya katılımcı firmalar, Turks ve Caicos Adaları’ya stand imalatçıları, Turks ve Caicos Adaları’ya fuar ve Turks ve Caicos Adaları’ya sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Turks ve Caicos Adaları’ya Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Turks ve Caicos Adaları’ya Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Turks ve Caicos Adaları’ya Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Turks ve Caicos Adaları’ya Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Turks ve Caicos Adaları’ya Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Turks ve Caicos Adaları’ya yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Turks ve Caicos Adaları’ya  yüksek hizmet kalitesi, Turks ve Caicos Adaları’ya dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Turks ve Caicos Adaları’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Turks ve Caicos Adaları’ya  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Turks ve Caicos Adaları’ya Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Turks ve Caicos Adaları’ya bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Turks ve Caicos Adaları’ya o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Turks ve Caicos Adaları’ya gitmesi için mal uçağa yüklenir. Turks ve Caicos Adaları’ya gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Turks ve Caicos Adaları’ya gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Turks ve Caicos Adaları’ya gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Turks ve Caicos Adaları’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Turks ve Caicos Adaları’ya Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Turks ve Caicos Adaları’nın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Turks ve Caicos Adaları’ya bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Turks ve Caicos Adaları’ya poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.