TURKS VE CAICOS ADALARI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Turks ve Caicos Adaları’ya kargo ücreti, Turks ve Caicos Adaları’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Turks ve Caicos Adaları’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Turks ve Caicos Adaları’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Turks ve Caicos Adaları kargo –desi hesaplaması nedir?
• Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Turks ve Caicos Adaları’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


TURKS VE CAICOS ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Turks ve Caicos Adaları’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Turks ve Caicos Adaları’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Turks ve Caicos Adaları’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Turks ve Caicos Adaları’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Turks ve Caicos Adaları’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Turks ve Caicos Adaları’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Turks ve Caicos Adaları’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Turks ve Caicos Adaları’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

TURKS VE CAICOS ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Turks ve Caicos Adaları’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Turks ve Caicos Adaları’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Turks ve Caicos Adaları kargo fiyatları ile karşılaşır.
Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Turks ve Caicos Adaları’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Turks ve Caicos Adaları’ya kargo gönderimi yapılır.

TURKS VE CAICOS ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Turks ve Caicos Adaları’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

TURKS VE CAICOS ADALARI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

TURKS VE CAICOS ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Turks ve Caicos Adaları’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Turks ve Caicos Adaları’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Turks ve Caicos Adaları’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Turks ve Caicos Adaları’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

TURKS VE CAICOS ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Turks ve Caicos Adaları’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Turks ve Caicos Adaları’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

TURKS VE CAICOS ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Turks ve Caicos Adaları kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Turks ve Caicos Adaları’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Turks ve Caicos Adaları’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Turks ve Caicos Adaları’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Turks ve Caicos Adaları kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Turks ve Caicos Adaları’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Turks ve Caicos Adaları’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Turks ve Caicos Adaları’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Turks ve Caicos Adaları gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

TURKS VE CAICOS ADALARI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Turks ve Caicos Adaları yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Turks ve Caicos Adaları’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Turks ve Caicos Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Turks ve Caicos Adaları’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Turks ve Caicos Adaları’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Turks ve Caicos Adaları’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Turks ve Caicos Adaları’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Turks ve Caicos Adaları’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Turks ve Caicos Adaları’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.