TRINIDAD VE TOBAGO KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Trinidad ve Tobago’ya kargo ücreti, Trinidad ve Tobago’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Trinidad ve Tobago’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Trinidad ve Tobago’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Trinidad ve Tobago’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Trinidad ve Tobago’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Trinidad ve Tobago kargo –desi hesaplaması nedir?
• Trinidad ve Tobago’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Trinidad ve Tobago’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Trinidad ve Tobago’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


TRINIDAD VE TOBAGO’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Trinidad ve Tobago’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Trinidad ve Tobago’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Trinidad ve Tobago’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Trinidad ve Tobago’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Trinidad ve Tobago’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Trinidad ve Tobago’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Trinidad ve Tobago’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Trinidad ve Tobago’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Trinidad ve Tobago’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Trinidad ve Tobago’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Trinidad ve Tobago’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

TRINIDAD VE TOBAGO’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Trinidad ve Tobago’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Trinidad ve Tobago’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Trinidad ve Tobago’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Trinidad ve Tobago’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Trinidad ve Tobago’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Trinidad ve Tobago kargo fiyatları ile karşılaşır.
Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Trinidad ve Tobago’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Trinidad ve Tobago’ya kargo gönderimi yapılır.

TRINIDAD VE TOBAGO’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Trinidad ve Tobago’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

TRINIDAD VE TOBAGO’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Trinidad ve Tobago’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Trinidad ve Tobago’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Trinidad ve Tobago’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Trinidad ve Tobago’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

TRINIDAD VE TOBAGO’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Trinidad ve Tobago’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Trinidad ve Tobago’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Trinidad ve Tobago’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Trinidad ve Tobago’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

TRINIDAD VE TOBAGO’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Trinidad ve Tobago’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Trinidad ve Tobago’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Trinidad ve Tobago’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

TRINIDAD VE TOBAGO’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Trinidad ve Tobago kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Trinidad ve Tobago’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Trinidad ve Tobago’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Trinidad ve Tobago’nun ki yasalarda bulunan farklılıklar Trinidad ve Tobago kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Trinidad ve Tobago’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Trinidad ve Tobago’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Trinidad ve Tobago’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Trinidad ve Tobago gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

TRINIDAD VE TOBAGO’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Trinidad ve Tobago yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Trinidad ve Tobago’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Trinidad ve Tobago’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Trinidad ve Tobago’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Trinidad ve Tobago’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Trinidad ve Tobago’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Trinidad ve Tobago’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Trinidad ve Tobago’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Trinidad ve Tobago’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.