Sri Lanka’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Sri Lanka’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Sri Lanka’nın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Sri Lanka’ya yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Sri Lanka’ya fuar alanı handling servislerinin sunulması, Sri Lanka’ya depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Sri Lanka Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Sri Lanka’ya aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Sri Lanka’ya bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Sri Lanka’ya gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Sri Lanka’ya ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Sri Lanka Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Sri Lanka’ya fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Sri Lanka’ya fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Sri Lanka’ya bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Sri Lanka’ya tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Sri Lanka’ya birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Sri Lanka’ya fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Sri Lanka’ya bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Sri Lanka’ya muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Sri Lanka’ya en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Sri Lanka’ya Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Sri Lanka’ya Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Sri Lanka’ya Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Sri Lanka’ya Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Sri Lanka’ya İç taşıma

Sri Lanka’ya Dokümantasyon

Sri Lanka’ya Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Sri Lanka’ya Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Sri Lanka’ya özel sergiler, Sri Lanka’ya kongreler, toplantılar ve Sri Lanka’ya konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Sri Lanka’ya katılımcı firmalar, Sri Lanka’ya stand imalatçıları, Sri Lanka’ya fuar ve Sri Lanka’ya sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Sri Lanka’ya Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Sri Lanka’ya Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Sri Lanka’ya Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Sri Lanka’ya Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Sri Lanka’ya Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Sri Lanka’ya yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Sri Lanka’ya  yüksek hizmet kalitesi, Sri Lanka’ya dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Sri Lanka’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Sri Lanka’ya  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Sri Lanka’ya Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Sri Lanka’ya bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Sri Lanka’ya o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Sri Lanka’ya gitmesi için mal uçağa yüklenir. Sri Lanka’ya gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Sri Lanka’ya gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Sri Lanka’ya gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Sri Lanka’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Sri Lanka’ya Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Sri Lanka’nın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Sri Lanka’ya bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Sri Lanka’ya poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.