SRI LANKA KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Sri Lanka’ya kargo ücreti, Sri Lanka’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Sri Lanka’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Sri Lanka’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Sri Lanka’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Sri Lanka’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Sri Lanka kargo –desi hesaplaması nedir?
• Sri Lanka’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Sri Lanka’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Sri Lanka’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


SRI LANKA’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Sri Lanka’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Sri Lanka’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Sri Lanka’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Sri Lanka’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Sri Lanka’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Sri Lanka’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Sri Lanka’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Sri Lanka’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Sri Lanka’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Sri Lanka’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Sri Lanka’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

SRI LANKA’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Sri Lanka’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Sri Lanka’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Sri Lanka’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Sri Lanka’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Sri Lanka’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Sri Lanka kargo fiyatları ile karşılaşır.
Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Sri Lanka’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Sri Lanka’ya kargo gönderimi yapılır.

SRI LANKA’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Sri Lanka’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

SRI LANKA’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Sri Lanka’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Sri Lanka’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Sri Lanka’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Sri Lanka’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Sri Lanka’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

SRI LANKA’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Sri Lanka’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Sri Lanka’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Sri Lanka’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Sri Lanka’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

SRI LANKA’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Sri Lanka’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Sri Lanka’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Sri Lanka’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

SRI LANKA’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Sri Lanka kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Sri Lanka’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Sri Lanka’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Sri Lanka’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Sri Lanka kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Sri Lanka’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Sri Lanka’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Sri Lanka’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Sri Lanka gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

SRI LANKA’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Sri Lanka yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Sri Lanka’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Sri Lanka’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Sri Lanka’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Sri Lanka’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Sri Lanka’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Sri Lanka’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Sri Lanka’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Sri Lanka’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.