Solomon Adaları’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Solomon Adaları’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Solomon Adaları’nın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Solomon Adaları’ya yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Solomon Adaları’ya fuar alanı handling servislerinin sunulması, Solomon Adaları’ya depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Solomon Adaları Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Solomon Adaları’ya aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Solomon Adaları’ya bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Solomon Adaları’ya gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Solomon Adaları’ya ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Solomon Adaları Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Solomon Adaları’ya fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Solomon Adaları’ya fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Solomon Adaları’ya bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Solomon Adaları’ya tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Solomon Adaları’ya birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Solomon Adaları’ya fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Solomon Adaları’ya bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Solomon Adaları’ya muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Solomon Adaları’ya en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Solomon Adaları’ya Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Solomon Adaları’ya Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Solomon Adaları’ya Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Solomon Adaları’ya Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Solomon Adaları’ya İç taşıma

Solomon Adaları’ya Dokümantasyon

Solomon Adaları’ya Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Solomon Adaları’ya Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Solomon Adaları’ya özel sergiler, Solomon Adaları’ya kongreler, toplantılar ve Solomon Adaları’ya konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Solomon Adaları’ya katılımcı firmalar, Solomon Adaları’ya stand imalatçıları, Solomon Adaları’ya fuar ve Solomon Adaları’ya sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Solomon Adaları’ya Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Solomon Adaları’ya Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Solomon Adaları’ya Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Solomon Adaları’ya Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Solomon Adaları’ya Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Solomon Adaları’ya yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Solomon Adaları’ya  yüksek hizmet kalitesi, Solomon Adaları’ya dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Solomon Adaları’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Solomon Adaları’ya  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Solomon Adaları’ya Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Solomon Adaları’ya bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Solomon Adaları’ya o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Solomon Adaları’ya gitmesi için mal uçağa yüklenir. Solomon Adaları’ya gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Solomon Adaları’ya gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Solomon Adaları’ya gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Solomon Adaları’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Solomon Adaları’ya Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Solomon Adaları’nın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Solomon Adaları’ya bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Solomon Adaları’ya poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.