SOLOMON ADALARI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Solomon Adaları’ya kargo ücreti, Solomon Adaları’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Solomon Adaları’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Solomon Adaları’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Solomon Adaları’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Solomon Adaları’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Solomon Adaları kargo –desi hesaplaması nedir?
• Solomon Adaları’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Solomon Adaları’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Solomon Adaları’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


SOLOMON ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Solomon Adaları’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Solomon Adaları’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Solomon Adaları’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Solomon Adaları’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Solomon Adaları’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Solomon Adaları’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Solomon Adaları’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Solomon Adaları’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Solomon Adaları’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Solomon Adaları’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Solomon Adaları’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

SOLOMON ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Solomon Adaları’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Solomon Adaları’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Solomon Adaları’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Solomon Adaları’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Solomon Adaları’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Solomon Adaları kargo fiyatları ile karşılaşır.
Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Solomon Adaları’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Solomon Adaları’ya kargo gönderimi yapılır.

SOLOMON ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Solomon Adaları’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

SOLOMON ADALARI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Solomon Adaları’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Solomon Adaları’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Solomon Adaları’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Solomon Adaları’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Solomon Adaları’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

SOLOMON ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Solomon Adaları’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Solomon Adaları’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Solomon Adaları’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Solomon Adaları’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

SOLOMON ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Solomon Adaları’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Solomon Adaları’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Solomon Adaları’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

SOLOMON ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Solomon Adaları kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Solomon Adaları’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Solomon Adaları’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Solomon Adaları’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Solomon Adaları kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Solomon Adaları’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Solomon Adaları’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Solomon Adaları’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Solomon Adaları gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

SOLOMON ADALARI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Solomon Adaları yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Solomon Adaları’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Solomon Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Solomon Adaları’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Solomon Adaları’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Solomon Adaları’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Solomon Adaları’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Solomon Adaları’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Solomon Adaları’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.