SOĞUK ZİNCİR KARGOLARINIZA KESİN ÇÖZÜMLER

Soğuk zincir kargolarınız için hızlı artan talep doğrultusunda sektörde profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. Bu taşıma durumunda özellikle gıda ve ilaç sektörü baş göstermektedir. DHL ilaç sektöründe soğuk zincir kargolarında taşımaların 2020’de 13.5 milyar dolara ulaşacağını öngörmektedir.

Soğuk zincir kargo yollarıyla ürünlerin taşınması için çok çeşitli taşıma modlarına yer verilmiştir. Frigorifik özellikleri olan vagonlar ve kamyon yada frigorifik kargo gemileri, kargo uçakları ve resifler soğuk zincir taşımalarında sık sık kullanılmaktadır.

Günümüzde hızla artmakta olan rekabetçilik ve pazarlama da en hızlı taşıma modu olan hava kargoların kullanımı özellikle bu alanlarda artmaktadır.

Uçak kargolarda +20/-20 derecelerde sabit muhafaza sağlayan sistemlere verilen soğuk zincir kargolar uçaktaki kargo ünitelerinin bir buzdolabı işlevi görmesi ile gerçekleşir. Kargo üniteleri kuru buz ile soğutulur ve ardından soğuk zincir oluşturulur.

ÜRETİMDEN İTİBAREN EN KOLAY TAŞIMA HEDEFİMİZ

Soğuk zincir aslında tek taşıma sırasında kurulmaz. Söz konusu ürünler örnek olarak ilaç yada gıda ise, soğuk zincir bu aşamada hemen başlar. İdeal sıcaklıkta ürün ve ürünler, üretim bandından indikten sonra hemen paketlenir ve uygun araçlarımızla, yine gereken şartlardaki depolara konularak, yola çıkacağı anı beklerler. Yolculuk sırasında da doğru bir soğuk zincir oluşturularak minimum kayıp ile uluslararası yolculuk tamamlanmış olacaktır.

Soğuk zincir kargolar için gerekli olan hızlı ulaşım sebebiyle ağırlıklı olarak hava kargo sık sık kullanılmaktadır. Hava kargolardan sonra denizyolu ulaşımı 2.sırada yer alıyor.

Kargolarınızın taşınması sırasında farklı sıcaklıklara maruz kalmasını engellemek için Envirotainer aktif sıcaklık kontrollü konteynırlardan kullanmaktayız. Bu konteynırlar da ilaçlar ve aşı gibi sıcaklık hassasiyeti yüksek  ve sağlık ürünü ihtiva eden kargolarınızı uzun mesafeli uçaklarda dahil muhafaza ederek taşıyabilmekteyiz. Veri kaydı özelliği ile müşterilerimize tüm bu olup bitenler yaşanırken sıcaklık değişikliklerini anlık olarak raporlayabiliyoruz. Uluslararası konteynır tedarikçileri Envirotiner ile yapmış olduğumuz anlaşmalar ile müşterilerimizin talep etmiş olduğu kapasiteler ve özelliklerde +25 ila -20 C arasında taşıma kapasiteleri sağlayabilmekteyiz.

Soğuk zincir ekipmanları olan ( RKN, RAP konteynırlar gibi ) işletme başkanlığı tarafından ihtiyaç duyulan kapasitelere göre planlanmakta ve gönderileriniz en uygun tiplerdeki konteynır anlaşmalı tedarikçilerimizden temin edilmesi ile birlikte müşterilerimize en iyi hizmeti sunuyoruz.

Soğuk zincir ekipmalarının kullanımları ile alakalı olarak süreçler özel eğitim alan uzman personellerimiz tarafından planlanarak yürütülmektedir. Uzman personellerimiz ürünlerinizin nereye, ne zaman ve nasıl teslim edileceği ile alakalı olarak  sizlere detaylı bilgi vermektedir. Konteynırların pil kontrolleri ve batarya yine personellerimiz tarafından planlandığı gibi ısı kontrolleri ise kayıt altına alınarak, ihtiyaç olması durumlarında anlık olarak müşterilerimizin bilgilerine sunulmaktadır.

Ürünlerin eksik derecelere maruz kalması durumunda bu konteynırlar ile birlikte kuru buz kullanımı gerektiği gibi, yine eğitimli uzman personellerimiz tarafından ne kadar kuru buz kullanılması gerektiği hazırlanmakta ve hazır bulundurulmaktadır.

Konteynırların taşınması sırasında ve ürünlerinizin istediğiniz noktaya varış yerine teslimatları sırasında tüm bu süreç operasyon birimlerimiz ile yükleme uzmanlarımız tarafından çok yakın takip edildiği gibi sorunsuz ve hızlı bir taşıma süreci işlemektedir.