SIRBISTAN KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Sırbistan’a kargo ücreti, Sırbistan’a kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Sırbistan’a kargo ücreti ne kadardır?
• Sırbistan’a gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Sırbistan’a kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Sırbistan’a gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Sırbistan kargo –desi hesaplaması nedir?
• Sırbistan’a gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Sırbistan’a en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Sırbistan’a gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


SIRBISTAN’A GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Sırbistan’a gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Sırbistan’a müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Sırbistan’a yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Sırbistan’a kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Sırbistan’a böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Sırbistan’a numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Sırbistan’a hangi firma ile göndermelisiniz?
Sırbistan’a gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Sırbistan’a göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Sırbistan’a yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Sırbistan’a göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Sırbistan’a gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Sırbistan’a doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

SIRBISTAN’A GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Sırbistan’a paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Sırbistan’a gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Sırbistan’a gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Sırbistan’a gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Sırbistan’a kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Sırbistan kargo fiyatları ile karşılaşır.
Sırbistan’a göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Sırbistan’a yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Sırbistan’a kargo gönderimi yapılır.

SIRBISTAN’A KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Sırbistan’a göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Sırbistan’a gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

SIRBISTAN’A KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Sırbistan’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Sırbistan’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Sırbistan’a göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Sırbistan’a göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Sırbistan’a göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Sırbistan’a göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Sırbistan’a göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Sırbistan’a gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Sırbistan’a göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Sırbistan’a gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

SIRBISTAN’A KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Sırbistan’a göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Sırbistan’a kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Sırbistan’a sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Sırbistan’a göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Sırbistan’a gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Sırbistan’a göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

SIRBISTAN’A GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Sırbistan’a gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Sırbistan’a düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Sırbistan’a gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

SIRBISTAN’A GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Sırbistan’a göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Sırbistan kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Sırbistan’a göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Sırbistan’a göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Sırbistan’a, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Sırbistan’a kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Sırbistan’ın ki yasalarda bulunan farklılıklar Sırbistan kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Sırbistan’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Sırbistan’a kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Sırbistan’a yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Sırbistan gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

SIRBISTAN’A MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Sırbistan yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Sırbistan’a yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Sırbistan’a göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Sırbistan’a gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Sırbistan’a Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Sırbistan’a tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Sırbistan’a ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Sırbistan’a göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Sırbistan’a kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.