Sırbistan-Karadağ’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Sırbistan-Karadağ’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Sırbistan-Karadağ’ın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Sırbistan-Karadağ’a yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Sırbistan-Karadağ’a fuar alanı handling servislerinin sunulması, Sırbistan-Karadağ’a depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Sırbistan-Karadağ Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Sırbistan-Karadağ’a aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Sırbistan-Karadağ’a bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Sırbistan-Karadağ’a gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Sırbistan-Karadağ’a ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Sırbistan-Karadağ Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Sırbistan-Karadağ’a fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Sırbistan-Karadağ’a fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Sırbistan-Karadağ’a bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Sırbistan-Karadağ’a tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Sırbistan-Karadağ’a birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Sırbistan-Karadağ’a fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Sırbistan-Karadağ’a bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Sırbistan-Karadağ’a muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Sırbistan-Karadağ’a en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Sırbistan-Karadağ’a Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Sırbistan-Karadağ’a Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Sırbistan-Karadağ’a Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Sırbistan-Karadağ’a Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Sırbistan-Karadağ’a İç taşıma

Sırbistan-Karadağ’a Dokümantasyon

Sırbistan-Karadağ’a Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Sırbistan-Karadağ’a Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Sırbistan-Karadağ’a özel sergiler, Sırbistan-Karadağ’a kongreler, toplantılar ve Sırbistan-Karadağ’a konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Sırbistan-Karadağ’a katılımcı firmalar, Sırbistan-Karadağ’a stand imalatçıları, Sırbistan-Karadağ’a fuar ve Sırbistan-Karadağ’a sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Sırbistan-Karadağ’a Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Sırbistan-Karadağ’a Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Sırbistan-Karadağ’a Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Sırbistan-Karadağ’a Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Sırbistan-Karadağ’a Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Sırbistan-Karadağ’a yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Sırbistan-Karadağ’a  yüksek hizmet kalitesi, Sırbistan-Karadağ’a dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Sırbistan-Karadağ’a Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Sırbistan-Karadağ’a  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Sırbistan-Karadağ’a Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Sırbistan-Karadağ’a bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Sırbistan-Karadağ’a o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Sırbistan-Karadağ’a gitmesi için mal uçağa yüklenir. Sırbistan-Karadağ’a gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Sırbistan-Karadağ’a gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Sırbistan-Karadağ’a gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Sırbistan-Karadağ’a Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Sırbistan-Karadağ’a Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Sırbistan-Karadağ’ın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Sırbistan-Karadağ’a bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Sırbistan-Karadağ’a poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.