Şili’ye Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Şili’ye Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Şili’nin sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Şili’ye yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Şili’ye fuar alanı handling servislerinin sunulması, Şili’ye depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Şili Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Şili’ye aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Şili’ye bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Şili’ye gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Şili’ye ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Şili Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Şili’ye fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Şili’ye fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Şili’ye bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Şili’ye tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Şili’ye birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Şili’ye fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Şili’ye bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Şili’ye muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Şili’ye en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Şili’ye Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Şili’ye Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Şili’ye Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Şili’ye Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Şili’ye İç taşıma

Şili’ye Dokümantasyon

Şili’ye Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Şili’ye Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Şili’ye özel sergiler, Şili’ye kongreler, toplantılar ve Şili’ye konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Şili’ye katılımcı firmalar, Şili’ye stand imalatçıları, Şili’ye fuar ve Şili’ye sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Şili’ye Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Şili’ye Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Şili’ye Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Şili’ye Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Şili’ye Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Şili’ye yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Şili’ye  yüksek hizmet kalitesi, Şili’ye dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Şili’ye Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Şili’ye  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Şili’ye Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Şili’ye bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Şili’ye o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Şili’ye gitmesi için mal uçağa yüklenir. Şili’ye gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Şili’ye gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Şili’ye gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Şili’ye Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Şili’ye Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Şili’nin sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Şili’ye bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Şili’ye poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.