Sıkça Sorulan Sorular - Uçak Kargo

Sık Sorulan Sorular

  • Home
  • Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Ülkelere Hizmet Veriyoruz?

Dünyanın neresine kargo göndermek istiyorsunuz? Cevabı duymamıza gerek yok. İstediğiniz her yere kargonuzu hızlı ve sağlam bir şekilde götürüyoruz hem de uygun fiyatlarla!
Havayolu Taşımacılık Hizmeti, Karayolu Taşımacılık Hizmeti, Denizyolu Taşımacılık Hizmeti, Demiryolu Taşımacılık Hizmeti ve Depolama gibi hizmetler sunmaktayız. Aynı zamanda Express Kargo Hizmeti de Sunmaktayız.
Posta, Diplomatik Taşıma, Zati Eşya, Cenaze, Canlı Hayvan, Medikal, Tehlikeli Madde, Araba, Eşya ve Normal Paket Kargolarınızı Güvenle Taşıyoruz!
CRM sistemimiz üzerinden kargonuzu dakika dakika takip edebilirsiniz.
Paketinizi evinizden alır almaz bütün süreci biz yönetiyoruz ve sizin paketinize kendi paketimiz gibi bakıyoruz. Teslim edilene kadar süreci güvenle ve profesyonelce yönetiyoruz. Kargonuzu %100 sağlam teslimat garantili bir şekilde ulaştırıyoruz.
Rakip firmalara göre ciddi rekabet içeren şeffaf bir fiyatlandırma politikamız vardır. Daha çok detay için fiyatlandırma sayfasına bakabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Fiyatlandırma sayfamızdan detaylara ulaşabilirsiniz.
Savaş bölgeleri hariç paketinizi Dünyanın her yerine taşıyoruz. Hem uygun fiyatlarla hem de hızlı bir şekilde!
Taşıyıcının, gönderi için göndericinin isteğine göre tarifeli uçuş sefer­lerine yer ayırması işlemidir. Bu işlem, taşıyıcı tarafından sadece göndericinin kargo­yu ağırlık, hacmi ve özelliklerine göre yapılır.

Uluslararası standartlara uygun paketlenmiş, gümrüğe tabi ve konşimet kayıtlı olarak uçakla taşınan her türlü gönderiye hava kargo denir.
Uluslararası posta konvanisyonuna göre uçakla taşınan, posta , döküman , kişisel eşya , numune ve bagaj türü taşımalardır. Konşimento bazında 300 kilogramın altında ve fatura değeri 15.000 avronun altında olan taşımalardır. Genelde 100 kilogram altında olan taşımalar hava kargoya göre daha ekonomiktir. Parça başı 30kilogram civarındaki taşımalar daha kolay sevkedilir.
Yüksek ısı, nem, iklim veya diğer çevresel şartların değişikliği veya verilen zaman aralığının aşımı nedeni ile bozulabilecek, çürüyebilecek olan kargo­lardır. Çıkıştan varışa kadar bozulmadan gidebilecek sağlamlıkta ve uygun amba­lajda olmalıdırlar. Gönderici tarafından bildirilen özel talep varsa hava kargo kabulü buna göre yapılmalıdır. Teslim saati gönderici ve acente yetkilisi ile yapılan ön anlaşmalarla sap­tanmalıdır, bu tür hava kargoda zamanlama çok önemlidir. Antrepolarda soğuk hava depoları bulunmaktadır.
Hava taşımacılığı sırasında sağlığa, çevreye, emniyete ve diğer materyallere zarar verme niteliği taşıyan ve IATA tarafından tehlikeli maddeler listesinde yer alan ürünlerdir. Kimyasal ve/veya fiziksel karakteristikleri nedeni ile yolcuya, ekibe, uçağa veya uçakta bulunan diğer kargolara ve çevreye zarar verebilecek nitelikteki maddelerdir. Uluslararası standartlara uyum halinde olduklarında taşıma kabul edilmeli, gerekli şartlar sağlanamıyor ise hiç kabul edilmeme­lidirler. 9 farklı sınıfa (patlayıcılar, gazlar, yanıcı katılar, yanıcı sıvılar, oksitleyici maddeler ve organik peroksitler, zehirli ve bulaşıcı maddeler, radyoaktif maddeler, aşındırıcılar, çeşitli tehlikeli maddeler) ayrılmaktadır. Bu doğrultuda Paketleme , etiket­leme ve uygulanacak işlemler birbirinden farklıdır. Taşımacılığı sağlıklı bir şekilde yapabilmek için MSDS adı verilen malzeme güvenlik bilgi formunun taşıyıcıya sunulması gerekir. Eğer kargonuz sıvı, kimyasal vb türde bir kargo ise MSDS mutlaka istenecektir.
Call Now ButtonHemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: