SIERRA LEONE KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Sierra Leone’ye kargo ücreti, Sierra Leone’ye kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Sierra Leone’ye kargo ücreti ne kadardır?
• Sierra Leone’ye gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Sierra Leone’ye kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Sierra Leone’ye gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Sierra Leone kargo –desi hesaplaması nedir?
• Sierra Leone’ye gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Sierra Leone’ye en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Sierra Leone’ye gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


SIERRA LEONE’YE GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Sierra Leone’ye gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Sierra Leone’ye müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Sierra Leone’ye yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Sierra Leone’ye kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Sierra Leone’ye böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Sierra Leone’ye numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Sierra Leone’ye hangi firma ile göndermelisiniz?
Sierra Leone’ye gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Sierra Leone’ye yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Sierra Leone’ye gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Sierra Leone’ye doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

SIERRA LEONE’YE GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Sierra Leone’ye paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Sierra Leone’ye gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Sierra Leone’ye gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Sierra Leone’ye gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Sierra Leone’ye kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Sierra Leone kargo fiyatları ile karşılaşır.
Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Sierra Leone’ye yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Sierra Leone’ye kargo gönderimi yapılır.

SIERRA LEONE’YE KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Sierra Leone’ye gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

SIERRA LEONE’YE KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Sierra Leone’ye göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Sierra Leone’ye göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Sierra Leone’ye gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Sierra Leone’ye göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Sierra Leone’ye gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

SIERRA LEONE’YE KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Sierra Leone’ye kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Sierra Leone’ye sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Sierra Leone’ye göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Sierra Leone’ye gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

SIERRA LEONE’YE GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Sierra Leone’ye gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Sierra Leone’ye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Sierra Leone’ye gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

SIERRA LEONE’YE GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Sierra Leone kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Sierra Leone’ye, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Sierra Leone’ye kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Sierra Leone’nin ki yasalarda bulunan farklılıklar Sierra Leone kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Sierra Leone’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Sierra Leone’ye kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Sierra Leone’ye yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Sierra Leone gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

SIERRA LEONE’YE MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Sierra Leone yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Sierra Leone’ye yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Sierra Leone’ye göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Sierra Leone’ye gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Sierra Leone’ye Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Sierra Leone’ye tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Sierra Leone’ye ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Sierra Leone’ye göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Sierra Leone’ye kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.