SEYŞELLER KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Seyşeller’e kargo ücreti, Seyşeller’e kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Seyşeller’e kargo ücreti ne kadardır?
• Seyşeller’e gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Seyşeller’e kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Seyşeller’e gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Seyşeller kargo –desi hesaplaması nedir?
• Seyşeller’e gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Seyşeller’e en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Seyşeller’e gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


SEYŞELLER’E GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Seyşeller’e gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Seyşeller’e müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Seyşeller’e yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Seyşeller’e kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Seyşeller’e böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Seyşeller’e numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Seyşeller’e hangi firma ile göndermelisiniz?
Seyşeller’e gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Seyşeller’e göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Seyşeller’e yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Seyşeller’e göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Seyşeller’e gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Seyşeller’e doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

SEYŞELLER’E GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Seyşeller’e paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Seyşeller’e gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Seyşeller’e gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Seyşeller’e gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Seyşeller’e kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Seyşeller kargo fiyatları ile karşılaşır.
Seyşeller’e göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Seyşeller’e yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Seyşeller’e kargo gönderimi yapılır.

SEYŞELLER’E KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Seyşeller’e göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Seyşeller’e gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

SEYŞELLER’E KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Seyşeller’e göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Seyşeller’e göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Seyşeller’e göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Seyşeller’e göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Seyşeller’e göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Seyşeller’e göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Seyşeller’e göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Seyşeller’e gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Seyşeller’e göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Seyşeller’e gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

SEYŞELLER’E KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Seyşeller’e göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Seyşeller’e kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Seyşeller’e sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Seyşeller’e göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Seyşeller’e gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Seyşeller’e göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

SEYŞELLER’E GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Seyşeller’e gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Seyşeller’e düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Seyşeller’e gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

SEYŞELLER’E GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Seyşeller’e göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Seyşeller kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Seyşeller’e göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Seyşeller’e göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Seyşeller’e, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Seyşeller’e kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Seyşeller’in ki yasalarda bulunan farklılıklar Seyşeller kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Seyşeller’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Seyşeller’e kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Seyşeller’e yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Seyşeller gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

SEYŞELLER’E MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Seyşeller yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Seyşeller’e yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Seyşeller’e göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Seyşeller’e gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Seyşeller’e Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Seyşeller’e tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Seyşeller’e ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Seyşeller’e göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Seyşeller’e kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.