SAN MARINO KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

San Marino’ya kargo ücreti, San Marino’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• San Marino’ya kargo ücreti ne kadardır?
• San Marino’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• San Marino’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• San Marino’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• San Marino kargo –desi hesaplaması nedir?
• San Marino’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• San Marino’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• San Marino’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


SAN MARINO’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

San Marino’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den San Marino’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı San Marino’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi San Marino’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce San Marino’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


San Marino’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi San Marino’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
San Marino’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
San Marino’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. San Marino’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
San Marino’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. San Marino’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur San Marino’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

SAN MARINO’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de San Marino’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu San Marino’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. San Marino’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. San Marino’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden San Marino’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek San Marino kargo fiyatları ile karşılaşır.
San Marino’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. San Marino’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla San Marino’ya kargo gönderimi yapılır.

SAN MARINO’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

San Marino’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
San Marino’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

SAN MARINO’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


San Marino’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
San Marino’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. San Marino’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. San Marino’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

San Marino’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
San Marino’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
San Marino’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
San Marino’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de San Marino’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre San Marino’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

SAN MARINO’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


San Marino’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de San Marino’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun San Marino’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. San Marino’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız San Marino’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
San Marino’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

SAN MARINO’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


San Marino’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde San Marino’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
San Marino’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

SAN MARINO’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


San Marino’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden San Marino kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, San Marino’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple San Marino’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek San Marino’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

San Marino’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. San Marino’nun ki yasalarda bulunan farklılıklar San Marino kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. San Marino’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den San Marino’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


San Marino’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse San Marino gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

SAN MARINO’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


San Marino yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
San Marino’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman San Marino’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile San Marino’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar San Marino’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı San Marino’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için San Marino’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu San Marino’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
San Marino’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.