PTT Yurtdışı Kargo Ücretleri Nelerdir?
59 / 100
806x378 ptt kargo takip ptt kargo takip sorgulama ekrani ptt gonderi takip sorgulama nasil yapilir 1638430741216

PTT yurt dışı kargo ücretleri, uluslararası kargo göndermenin genelde en ucuz yolu olarak karşımıza çıkabilmektedir. Türkiye’de bulunan tüm şehirlerden yakın ya da uzak dünya ülkelerine gönderilebilen ürünlerin, kargoları için ödenecek olan PTT yurt dışı kargo ücretlerini gönderilerin mevcut ağırlığına, türüne, gönderildiği kolinin niteliğine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

PTT posta yolları ile dünyanın herhangi bir yerinde kargosunu göndermek isteyenler ceplerinden ortalama ne kadar para çıkacağını bilmek istedikleri için baştan PTT yurtdışı gönderi hesaplamaları detaylıca yapmaktadır.

Türkiye’ye yakın olan Avrupa Birliği ülkelerine gönderilen Ptt uluslararası kargolar için yukarı aşağı aynı Ptt yurt dışı kargo ücretleri söz konusu olmakta iken, Japonya, Çin, Yeni Zelanda, Avustralya ya da Amerika gibi uzak rotalara PTT uluslararası gönderi fiyatları daha fazla çıkabilmektedir. Bu farklılıkları özellikle gönderilen ülkenin yakınlığı, uzaklığı, o ülkeye düzenlenmiş olan uçak seferlerinin sıklıkları gibi öenmli etkenler etkili olmaktadır.

Bir ülkeye düzenlenmiş olan uçak seferleri her ne kadar fazla olursa bu durum uluslararası kargonun göreceli olarak daha ucuz fiyatlarda gönderilebilmesini sağlamaktadır. Ancak bazı örnekler vardır ki haftada bir seferin söz konusu olduğu rotalar kargo gönderi ücreti bir o kadar daha fazla olabilmektedir. Öte yandan kargonun gönderildiği ülkeler riskli ülke statülerindeyse de fiyatlar farklılıklar gösterebilmektedir. PTT uluslararası kargo gönderimlerinde de bu durum aynı şekilde olmaktadır.

PTT Kargo ücretleri hususnda daha fazla detaylandırmadan önce yurt dışı kargo gönderileri nasıl yapılacağı konusunda kısacası değinmekte fayda vardır.

YURTDIŞI KARGOLARI HESAPLAMA

 

 

En Hızlı Kargo Yurtdışı Kargo Gönderimi Olan: EXPRESS KARGO SEÇENEĞİ

Express kargo seçeneği ile uluslararası kargoların en hızlı gönderildiği kargolama şeklinden biridir. Bu yöntemle kargo gönderileri yurtdışına en güvenli ve hızlı şekilde gönderilebilmektedir. Express kargo seçeneği ile genellikle 1- 4 iş günü içinde teslimatlar yapılabilmektedir.

Genellikle de Türkiye ’ye yakın olan Avrupa ülkelerine 1 iş günü içinde teslimat yapılabildiği gibi Express kargo seçeneği ile isteğe bağlı olarak ertesi gün teslimatları da söz konusu olabilmektedir. PTT yurtdışı kargo gönderimlerinde de artık “Express kargo” seçeneği sık sık kullanılmaya başlanmıştır.

Express gönderilerde belirli sınırlamalar ve kısıtlamalar da bulunmaktadır. Bu kısıtlamalar özellikle gönderinin boyut ve kilogram ile alakalı olmaktadır. 0.5 kilogram ve 30 kilogram arasında bulunan kargolar ile operatörün çalıştırmış olduğu uçağın ebatlarına göre de 180 cm, 240 cm ve 270 cm’den büyük olmayan bazı gönderiler express servisleri ile taşınabiliyor.

Express kargoda sık sık verilmekte olan hizmet göndericisinin ya da alıcısının isteklerine göre şekillenmekte ve hizmetler genelde kapıdan kapıya teslimat şeklinde gerçekleşebilmektedir. Kullanıcılarının hayatlarını önemli ölçüde kolaylaştıran Express kargo seçeneği ile ister bir bireyin evi yada ofisinden, isterse de bir firmanın deposundan alınan kargo paketleri, alıcısının kapısına kadar ulaştırılabilmektedir.