PORTO RIKO KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Porto Riko’ya kargo ücreti, Porto Riko’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Porto Riko’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Porto Riko’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Porto Riko’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Porto Riko’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Porto Riko kargo –desi hesaplaması nedir?
• Porto Riko’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Porto Riko’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Porto Riko’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


PORTO RIKO’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Porto Riko’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Porto Riko’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Porto Riko’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Porto Riko’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Porto Riko’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Porto Riko’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Porto Riko’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Porto Riko’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Porto Riko’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Porto Riko’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Porto Riko’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Porto Riko’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Porto Riko’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

PORTO RIKO’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Porto Riko’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Porto Riko’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Porto Riko’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Porto Riko’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Porto Riko’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Porto Riko kargo fiyatları ile karşılaşır.
Porto Riko’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Porto Riko’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Porto Riko’ya kargo gönderimi yapılır.

PORTO RIKO’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Porto Riko’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Porto Riko’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

PORTO RIKO’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Porto Riko’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Porto Riko’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Porto Riko’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Porto Riko’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Porto Riko’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Porto Riko’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Porto Riko’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Porto Riko’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Porto Riko’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Porto Riko’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

PORTO RIKO’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Porto Riko’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Porto Riko’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Porto Riko’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Porto Riko’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Porto Riko’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Porto Riko’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

PORTO RIKO’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Porto Riko’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Porto Riko’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Porto Riko’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

PORTO RIKO’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Porto Riko’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Porto Riko kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Porto Riko’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Porto Riko’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Porto Riko’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Porto Riko’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Porto Riko’nun ki yasalarda bulunan farklılıklar Porto Riko kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Porto Riko’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Porto Riko’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Porto Riko’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Porto Riko gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

PORTO RIKO’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Porto Riko yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Porto Riko’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Porto Riko’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Porto Riko’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Porto Riko’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Porto Riko’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Porto Riko’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Porto Riko’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Porto Riko’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.