PAPUA YENI GINE KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Papua Yeni Gine’ye kargo ücreti, Papua Yeni Gine’ye kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Papua Yeni Gine’ye kargo ücreti ne kadardır?
• Papua Yeni Gine’ye gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Papua Yeni Gine’ye kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Papua Yeni Gine’ye gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Papua Yeni Gine kargo –desi hesaplaması nedir?
• Papua Yeni Gine’ye gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Papua Yeni Gine’ye en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Papua Yeni Gine’ye gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


PAPUA YENI GINE’YE GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Papua Yeni Gine’ye gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Papua Yeni Gine’ye müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Papua Yeni Gine’ye yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Papua Yeni Gine’ye kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Papua Yeni Gine’ye böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Papua Yeni Gine’ye numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Papua Yeni Gine’ye hangi firma ile göndermelisiniz?
Papua Yeni Gine’ye gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Papua Yeni Gine’ye yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Papua Yeni Gine’ye gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Papua Yeni Gine’ye doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

PAPUA YENI GINE’YE GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Papua Yeni Gine’ye paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Papua Yeni Gine’ye gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Papua Yeni Gine’ye gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Papua Yeni Gine’ye gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Papua Yeni Gine’ye kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Papua Yeni Gine kargo fiyatları ile karşılaşır.
Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Papua Yeni Gine’ye yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Papua Yeni Gine’ye kargo gönderimi yapılır.

PAPUA YENI GINE’YE KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Papua Yeni Gine’ye gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

PAPUA YENI GINE’YE KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Papua Yeni Gine’ye göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Papua Yeni Gine’ye gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Papua Yeni Gine’ye göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Papua Yeni Gine’ye gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

PAPUA YENI GINE’YE KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Papua Yeni Gine’ye kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Papua Yeni Gine’ye sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Papua Yeni Gine’ye göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Papua Yeni Gine’ye gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

PAPUA YENI GINE’YE GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Papua Yeni Gine’ye gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Papua Yeni Gine’ye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Papua Yeni Gine’ye gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

PAPUA YENI GINE’YE GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Papua Yeni Gine kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Papua Yeni Gine’ye, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Papua Yeni Gine’ye kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Papua Yeni Gine’nin ki yasalarda bulunan farklılıklar Papua Yeni Gine kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Papua Yeni Gine’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Papua Yeni Gine’ye kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Papua Yeni Gine’ye yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Papua Yeni Gine gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

PAPUA YENI GINE’YE MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Papua Yeni Gine yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Papua Yeni Gine’ye yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Papua Yeni Gine’ye göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Papua Yeni Gine’ye gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Papua Yeni Gine’ye Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Papua Yeni Gine’ye tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Papua Yeni Gine’ye ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Papua Yeni Gine’ye göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Papua Yeni Gine’ye kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.