NORFOLK ADASI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Norfolk Adası’ya kargo ücreti, Norfolk Adası’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Norfolk Adası’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Norfolk Adası’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Norfolk Adası’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Norfolk Adası’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Norfolk Adası kargo –desi hesaplaması nedir?
• Norfolk Adası’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Norfolk Adası’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Norfolk Adası’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


NORFOLK ADASI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Norfolk Adası’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Norfolk Adası’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Norfolk Adası’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Norfolk Adası’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Norfolk Adası’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Norfolk Adası’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Norfolk Adası’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Norfolk Adası’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Norfolk Adası’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Norfolk Adası’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Norfolk Adası’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

NORFOLK ADASI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Norfolk Adası’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Norfolk Adası’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Norfolk Adası’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Norfolk Adası’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Norfolk Adası’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Norfolk Adası kargo fiyatları ile karşılaşır.
Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Norfolk Adası’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Norfolk Adası’ya kargo gönderimi yapılır.

NORFOLK ADASI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Norfolk Adası’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

NORFOLK ADASI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Norfolk Adası’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Norfolk Adası’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Norfolk Adası’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Norfolk Adası’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Norfolk Adası’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

NORFOLK ADASI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Norfolk Adası’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Norfolk Adası’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Norfolk Adası’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Norfolk Adası’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

NORFOLK ADASI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Norfolk Adası’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Norfolk Adası’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Norfolk Adası’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

NORFOLK ADASI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Norfolk Adası kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Norfolk Adası’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Norfolk Adası’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Norfolk Adası’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Norfolk Adası kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Norfolk Adası’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Norfolk Adası’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Norfolk Adası’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Norfolk Adası gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

NORFOLK ADASI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Norfolk Adası yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Norfolk Adası’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Norfolk Adası’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Norfolk Adası’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Norfolk Adası’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Norfolk Adası’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Norfolk Adası’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Norfolk Adası’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Norfolk Adası’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.