• Home
  • Blog
  • Moğolistan’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Moğolistan’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Moğolistan’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Moğolistan’ın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Moğolistan’a yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Moğolistan’a fuar alanı handling servislerinin sunulması, Moğolistan’a depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Moğolistan Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Moğolistan’a aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Moğolistan’a bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Moğolistan’a gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Moğolistan’a ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Moğolistan Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Moğolistan’a fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Moğolistan’a fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Moğolistan’a bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Moğolistan’a tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Moğolistan’a birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Moğolistan’a fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Moğolistan’a bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Moğolistan’a muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Moğolistan’a en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Moğolistan’a Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Moğolistan’a Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Moğolistan’a Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Moğolistan’a Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Moğolistan’a İç taşıma

Moğolistan’a Dokümantasyon

Moğolistan’a Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Moğolistan’a Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Moğolistan’a özel sergiler, Moğolistan’a kongreler, toplantılar ve Moğolistan’a konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Moğolistan’a katılımcı firmalar, Moğolistan’a stand imalatçıları, Moğolistan’a fuar ve Moğolistan’a sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Moğolistan’a Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Moğolistan’a Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Moğolistan’a Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Moğolistan’a Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Moğolistan’a Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Moğolistan’a yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Moğolistan’a  yüksek hizmet kalitesi, Moğolistan’a dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Moğolistan’a Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Moğolistan’a  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Moğolistan’a Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Moğolistan’a bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Moğolistan’a o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Moğolistan’a gitmesi için mal uçağa yüklenir. Moğolistan’a gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Moğolistan’a gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Moğolistan’a gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Moğolistan’a Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Moğolistan’a Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Moğolistan’ın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Moğolistan’a bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Moğolistan’a poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google