MOĞOLISTAN KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Moğolistan’a kargo ücreti, Moğolistan’a kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Moğolistan’a kargo ücreti ne kadardır?
• Moğolistan’a gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Moğolistan’a kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Moğolistan’a gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Moğolistan kargo –desi hesaplaması nedir?
• Moğolistan’a gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Moğolistan’a en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Moğolistan’a gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


MOĞOLISTAN’A GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Moğolistan’a gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Moğolistan’a müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Moğolistan’a yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Moğolistan’a kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Moğolistan’a böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Moğolistan’a numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Moğolistan’a hangi firma ile göndermelisiniz?
Moğolistan’a gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Moğolistan’a göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Moğolistan’a yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Moğolistan’a göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Moğolistan’a gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Moğolistan’a doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

MOĞOLISTAN’A GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Moğolistan’a paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Moğolistan’a gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Moğolistan’a gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Moğolistan’a gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Moğolistan’a kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Moğolistan kargo fiyatları ile karşılaşır.
Moğolistan’a göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Moğolistan’a yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Moğolistan’a kargo gönderimi yapılır.

MOĞOLISTAN’A KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Moğolistan’a göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Moğolistan’a gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

MOĞOLISTAN’A KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Moğolistan’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Moğolistan’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Moğolistan’a göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Moğolistan’a göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Moğolistan’a göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Moğolistan’a göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Moğolistan’a göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Moğolistan’a gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Moğolistan’a göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Moğolistan’a gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

MOĞOLISTAN’A KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Moğolistan’a göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Moğolistan’a kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Moğolistan’a sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Moğolistan’a göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Moğolistan’a gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Moğolistan’a göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

MOĞOLISTAN’A GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Moğolistan’a gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Moğolistan’a düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Moğolistan’a gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

MOĞOLISTAN’A GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Moğolistan’a göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Moğolistan kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Moğolistan’a göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Moğolistan’a göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Moğolistan’a, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Moğolistan’a kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Moğolistan’ın ki yasalarda bulunan farklılıklar Moğolistan kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Moğolistan’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Moğolistan’a kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Moğolistan’a yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Moğolistan gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

MOĞOLISTAN’A MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Moğolistan yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Moğolistan’a yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Moğolistan’a göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Moğolistan’a gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Moğolistan’a Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Moğolistan’a tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Moğolistan’a ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Moğolistan’a göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Moğolistan’a kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.