Mısır'a Fuar Ve Etkinlik Lojistiği Hakkındaki Detaylar - Kargo 34
  • Home
  • Blog
  • Mısır’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Mısır’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Mısır’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Mısır’ın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Mısır’a yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Mısır’a fuar alanı handling servislerinin sunulması, Mısır’a depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Mısır Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Mısır’a aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Mısır’a bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Mısır’a gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Mısır’a ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Mısır Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Mısır’a fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Mısır’a fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Mısır’a bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Mısır’a tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Mısır’a birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Mısır’a fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Mısır’a bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Mısır’a muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Mısır’a en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Mısır’a Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Mısır’a Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Mısır’a Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Mısır’a Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Mısır’a İç taşıma

Mısır’a Dokümantasyon

Mısır’a Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Mısır’a Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Mısır’a özel sergiler, Mısır’a kongreler, toplantılar ve Mısır’a konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Mısır’a katılımcı firmalar, Mısır’a stand imalatçıları, Mısır’a fuar ve Mısır’a sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Mısır’a Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Mısır’a Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Mısır’a Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Mısır’a Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Mısır’a Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Mısır’a yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Mısır’a  yüksek hizmet kalitesi, Mısır’a dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Mısır’a Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Mısır’a  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Mısır’a Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Mısır’a bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Mısır’a o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Mısır’a gitmesi için mal uçağa yüklenir. Mısır’a gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Mısır’a gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Mısır’a gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Mısır’a Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Mısır’a Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Mısır’ın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Mısır’a bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Mısır’a poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google
Call Now ButtonHemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: