MISIR KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Mısır’a kargo ücreti, Mısır’a kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Mısır’a kargo ücreti ne kadardır?
• Mısır’a gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Mısır’a kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Mısır’a gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Mısır kargo –desi hesaplaması nedir?
• Mısır’a gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Mısır’a en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Mısır’a gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


MISIR’A GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Mısır’a gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Mısır’a müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Mısır’a yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Mısır’a kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Mısır’a böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Mısır’a numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Mısır’a hangi firma ile göndermelisiniz?
Mısır’a gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Mısır’a göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Mısır’a yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Mısır’a göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Mısır’a gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Mısır’a doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

MISIR’A GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Mısır’a paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Mısır’a gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Mısır’a gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Mısır’a gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Mısır’a kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Mısır kargo fiyatları ile karşılaşır.
Mısır’a göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Mısır’a yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Mısır’a kargo gönderimi yapılır.

MISIR’A KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Mısır’a göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Mısır’a gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

MISIR’A KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Mısır’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Mısır’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Mısır’a göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Mısır’a göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Mısır’a göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Mısır’a göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Mısır’a göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Mısır’a gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Mısır’a göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Mısır’a gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

MISIR’A KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Mısır’a göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Mısır’a kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Mısır’a sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Mısır’a göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Mısır’a gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Mısır’a göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

MISIR’A GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Mısır’a gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Mısır’a düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Mısır’a gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

MISIR’A GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Mısır’a göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Mısır kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Mısır’a göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Mısır’a göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Mısır’a, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Mısır’a kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Mısır’ın ki yasalarda bulunan farklılıklar Mısır kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Mısır’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Mısır’a kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Mısır’a yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Mısır gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

MISIR’A MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Mısır yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Mısır’a yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Mısır’a göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Mısır’a gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Mısır’a Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Mısır’a tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Mısır’a ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Mısır’a göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Mısır’a kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.