MCDONALD ADALARI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

McDonald Adaları’ya kargo ücreti, McDonald Adaları’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• McDonald Adaları’ya kargo ücreti ne kadardır?
• McDonald Adaları’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• McDonald Adaları’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• McDonald Adaları’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• McDonald Adaları kargo –desi hesaplaması nedir?
• McDonald Adaları’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• McDonald Adaları’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• McDonald Adaları’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


MCDONALD ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

McDonald Adaları’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den McDonald Adaları’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı McDonald Adaları’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi McDonald Adaları’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce McDonald Adaları’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


McDonald Adaları’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi McDonald Adaları’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
McDonald Adaları’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. McDonald Adaları’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. McDonald Adaları’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur McDonald Adaları’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

MCDONALD ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de McDonald Adaları’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu McDonald Adaları’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. McDonald Adaları’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. McDonald Adaları’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden McDonald Adaları’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek McDonald Adaları kargo fiyatları ile karşılaşır.
McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. McDonald Adaları’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla McDonald Adaları’ya kargo gönderimi yapılır.

MCDONALD ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
McDonald Adaları’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

MCDONALD ADALARI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

McDonald Adaları’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
McDonald Adaları’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
McDonald Adaları’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de McDonald Adaları’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre McDonald Adaları’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

MCDONALD ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de McDonald Adaları’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun McDonald Adaları’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. McDonald Adaları’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız McDonald Adaları’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

MCDONALD ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


McDonald Adaları’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde McDonald Adaları’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
McDonald Adaları’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

MCDONALD ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden McDonald Adaları kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek McDonald Adaları’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

McDonald Adaları’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. McDonald Adaları’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar McDonald Adaları kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. McDonald Adaları’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den McDonald Adaları’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


McDonald Adaları’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse McDonald Adaları gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

MCDONALD ADALARI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


McDonald Adaları yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
McDonald Adaları’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman McDonald Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile McDonald Adaları’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar McDonald Adaları’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı McDonald Adaları’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için McDonald Adaları’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu McDonald Adaları’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
McDonald Adaları’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.