MARSHALL ADALARI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Marshall Adaları’ya kargo ücreti, Marshall Adaları’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Marshall Adaları’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Marshall Adaları’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Marshall Adaları’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Marshall Adaları’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Marshall Adaları kargo –desi hesaplaması nedir?
• Marshall Adaları’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Marshall Adaları’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Marshall Adaları’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


MARSHALL ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Marshall Adaları’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Marshall Adaları’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Marshall Adaları’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Marshall Adaları’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Marshall Adaları’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Marshall Adaları’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Marshall Adaları’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Marshall Adaları’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Marshall Adaları’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Marshall Adaları’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Marshall Adaları’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

MARSHALL ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Marshall Adaları’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Marshall Adaları’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Marshall Adaları’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Marshall Adaları’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Marshall Adaları’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Marshall Adaları kargo fiyatları ile karşılaşır.
Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Marshall Adaları’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Marshall Adaları’ya kargo gönderimi yapılır.

MARSHALL ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Marshall Adaları’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

MARSHALL ADALARI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Marshall Adaları’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Marshall Adaları’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Marshall Adaları’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Marshall Adaları’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Marshall Adaları’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

MARSHALL ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Marshall Adaları’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Marshall Adaları’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Marshall Adaları’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Marshall Adaları’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

MARSHALL ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Marshall Adaları’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Marshall Adaları’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Marshall Adaları’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

MARSHALL ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Marshall Adaları kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Marshall Adaları’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Marshall Adaları’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Marshall Adaları’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Marshall Adaları kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Marshall Adaları’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Marshall Adaları’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Marshall Adaları’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Marshall Adaları gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

MARSHALL ADALARI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Marshall Adaları yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Marshall Adaları’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Marshall Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Marshall Adaları’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Marshall Adaları’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Marshall Adaları’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Marshall Adaları’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Marshall Adaları’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Marshall Adaları’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.