MAN ADASI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Man Adası’ya kargo ücreti, Man Adası’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Man Adası’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Man Adası’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Man Adası’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Man Adası’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Man Adası kargo –desi hesaplaması nedir?
• Man Adası’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Man Adası’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Man Adası’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


MAN ADASI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Man Adası’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Man Adası’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Man Adası’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Man Adası’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Man Adası’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Man Adası’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Man Adası’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Man Adası’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Man Adası’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Man Adası’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Man Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Man Adası’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Man Adası’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

MAN ADASI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Man Adası’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Man Adası’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Man Adası’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Man Adası’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Man Adası’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Man Adası kargo fiyatları ile karşılaşır.
Man Adası’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Man Adası’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Man Adası’ya kargo gönderimi yapılır.

MAN ADASI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Man Adası’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Man Adası’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

MAN ADASI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Man Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Man Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Man Adası’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Man Adası’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Man Adası’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Man Adası’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Man Adası’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Man Adası’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Man Adası’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Man Adası’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

MAN ADASI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Man Adası’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Man Adası’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Man Adası’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Man Adası’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Man Adası’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Man Adası’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

MAN ADASI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Man Adası’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Man Adası’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Man Adası’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

MAN ADASI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Man Adası’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Man Adası kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Man Adası’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Man Adası’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Man Adası’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Man Adası’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Man Adası’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Man Adası kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Man Adası’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Man Adası’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Man Adası’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Man Adası gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

MAN ADASI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Man Adası yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Man Adası’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Man Adası’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Man Adası’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Man Adası’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Man Adası’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Man Adası’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Man Adası’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Man Adası’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.