MALDIVLER KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Maldivler’e kargo ücreti, Maldivler’e kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Maldivler’e kargo ücreti ne kadardır?
• Maldivler’e gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Maldivler’e kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Maldivler’e gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Maldivler kargo –desi hesaplaması nedir?
• Maldivler’e gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Maldivler’e en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Maldivler’e gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


MALDIVLER’E GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Maldivler’e gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Maldivler’e müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Maldivler’e yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Maldivler’e kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Maldivler’e böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Maldivler’e numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Maldivler’e hangi firma ile göndermelisiniz?
Maldivler’e gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Maldivler’e göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Maldivler’e yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Maldivler’e göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Maldivler’e gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Maldivler’e doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

MALDIVLER’E GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Maldivler’e paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Maldivler’e gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Maldivler’e gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Maldivler’e gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Maldivler’e kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Maldivler kargo fiyatları ile karşılaşır.
Maldivler’e göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Maldivler’e yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Maldivler’e kargo gönderimi yapılır.

MALDIVLER’E KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Maldivler’e göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Maldivler’e gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

MALDIVLER’E KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Maldivler’e göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Maldivler’e göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Maldivler’e göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Maldivler’e göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Maldivler’e göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Maldivler’e göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Maldivler’e göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Maldivler’e gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Maldivler’e göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Maldivler’e gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

MALDIVLER’E KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Maldivler’e göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Maldivler’e kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Maldivler’e sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Maldivler’e göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Maldivler’e gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Maldivler’e göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

MALDIVLER’E GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Maldivler’e gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Maldivler’e düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Maldivler’e gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

MALDIVLER’E GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Maldivler’e göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Maldivler kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Maldivler’e göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Maldivler’e göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Maldivler’e, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Maldivler’e kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Maldivler’in ki yasalarda bulunan farklılıklar Maldivler kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Maldivler’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Maldivler’e kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Maldivler’e yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Maldivler gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

MALDIVLER’E MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Maldivler yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Maldivler’e yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Maldivler’e göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Maldivler’e gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Maldivler’e Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Maldivler’e tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Maldivler’e ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Maldivler’e göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Maldivler’e kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.