MAKAO ÇIN KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Makao Çin’e kargo ücreti, Makao Çin’e kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Makao Çin’e kargo ücreti ne kadardır?
• Makao Çin’e gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Makao Çin’e kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Makao Çin’e gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Makao Çin kargo –desi hesaplaması nedir?
• Makao Çin’e gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Makao Çin’e en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Makao Çin’e gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


MAKAO ÇIN’E GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Makao Çin’e gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Makao Çin’e müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Makao Çin’e yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Makao Çin’e kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Makao Çin’e böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Makao Çin’e numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Makao Çin’e hangi firma ile göndermelisiniz?
Makao Çin’e gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Makao Çin’e göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Makao Çin’e yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Makao Çin’e göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Makao Çin’e gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Makao Çin’e doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

MAKAO ÇIN’E GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Makao Çin’e paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Makao Çin’e gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Makao Çin’e gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Makao Çin’e gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Makao Çin’e kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Makao Çin kargo fiyatları ile karşılaşır.
Makao Çin’e göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Makao Çin’e yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Makao Çin’e kargo gönderimi yapılır.

MAKAO ÇIN’E KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Makao Çin’e göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Makao Çin’e gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

MAKAO ÇIN’E KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Makao Çin’e göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Makao Çin’e göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Makao Çin’e göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Makao Çin’e göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Makao Çin’e göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Makao Çin’e göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Makao Çin’e göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Makao Çin’e gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Makao Çin’e göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Makao Çin’e gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

MAKAO ÇIN’E KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Makao Çin’e göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Makao Çin’e kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Makao Çin’e sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Makao Çin’e göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Makao Çin’e gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Makao Çin’e göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

MAKAO ÇIN’E GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Makao Çin’e gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Makao Çin’e düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Makao Çin’e gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

MAKAO ÇIN’E GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Makao Çin’e göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Makao Çin kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Makao Çin’e göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Makao Çin’e göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Makao Çin’e, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Makao Çin’e kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Makao Çin’in ki yasalarda bulunan farklılıklar Makao Çin kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Makao Çin’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Makao Çin’e kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Makao Çin’e yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Makao Çin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

MAKAO ÇIN’E MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Makao Çin yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Makao Çin’e yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Makao Çin’e göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Makao Çin’e gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Makao Çin’e Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Makao Çin’e tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Makao Çin’e ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Makao Çin’e göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Makao Çin’e kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.