• Home
  • Blog
  • Kuzey Kore’ye Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Kuzey Kore’ye Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Kuzey Kore’ye Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Kuzey Kore’nin sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Kuzey Kore’ye yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Kuzey Kore’ye fuar alanı handling servislerinin sunulması, Kuzey Kore’ye depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Kuzey Kore Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Kuzey Kore’ye aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Kuzey Kore’ye bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Kuzey Kore’ye gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Kuzey Kore’ye ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Kuzey Kore Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Kuzey Kore’ye fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Kuzey Kore’ye fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Kuzey Kore’ye bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Kuzey Kore’ye tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Kuzey Kore’ye birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Kuzey Kore’ye fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Kuzey Kore’ye bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Kuzey Kore’ye muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Kuzey Kore’ye en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Kuzey Kore’ye Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Kuzey Kore’ye Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Kuzey Kore’ye Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Kuzey Kore’ye Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Kuzey Kore’ye İç taşıma

Kuzey Kore’ye Dokümantasyon

Kuzey Kore’ye Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Kuzey Kore’ye Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Kuzey Kore’ye özel sergiler, Kuzey Kore’ye kongreler, toplantılar ve Kuzey Kore’ye konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Kuzey Kore’ye katılımcı firmalar, Kuzey Kore’ye stand imalatçıları, Kuzey Kore’ye fuar ve Kuzey Kore’ye sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Kuzey Kore’ye Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Kuzey Kore’ye Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Kuzey Kore’ye Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Kuzey Kore’ye Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Kuzey Kore’ye Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Kuzey Kore’ye yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Kuzey Kore’ye  yüksek hizmet kalitesi, Kuzey Kore’ye dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Kuzey Kore’ye Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Kuzey Kore’ye  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Kuzey Kore’ye Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Kuzey Kore’ye bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Kuzey Kore’ye o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Kuzey Kore’ye gitmesi için mal uçağa yüklenir. Kuzey Kore’ye gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Kuzey Kore’ye gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Kuzey Kore’ye gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Kuzey Kore’ye Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Kuzey Kore’ye Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Kuzey Kore’nin sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Kuzey Kore’ye bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Kuzey Kore’ye poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google
%d blogcu bunu beğendi: