KUZEY KORE KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Kuzey Kore’ye kargo ücreti, Kuzey Kore’ye kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Kuzey Kore’ye kargo ücreti ne kadardır?
• Kuzey Kore’ye gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Kuzey Kore’ye kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Kuzey Kore’ye gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Kuzey Kore kargo –desi hesaplaması nedir?
• Kuzey Kore’ye gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Kuzey Kore’ye en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Kuzey Kore’ye gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


KUZEY KORE’YE GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Kuzey Kore’ye gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Kuzey Kore’ye müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Kuzey Kore’ye yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Kuzey Kore’ye kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Kuzey Kore’ye böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Kuzey Kore’ye numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Kuzey Kore’ye hangi firma ile göndermelisiniz?
Kuzey Kore’ye gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Kuzey Kore’ye yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Kuzey Kore’ye gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Kuzey Kore’ye doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

KUZEY KORE’YE GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Kuzey Kore’ye paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Kuzey Kore’ye gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Kuzey Kore’ye gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Kuzey Kore’ye gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Kuzey Kore’ye kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Kuzey Kore kargo fiyatları ile karşılaşır.
Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Kuzey Kore’ye yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Kuzey Kore’ye kargo gönderimi yapılır.

KUZEY KORE’YE KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Kuzey Kore’ye gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

KUZEY KORE’YE KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Kuzey Kore’ye göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Kuzey Kore’ye göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Kuzey Kore’ye gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Kuzey Kore’ye göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Kuzey Kore’ye gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

KUZEY KORE’YE KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Kuzey Kore’ye kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Kuzey Kore’ye sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Kuzey Kore’ye göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Kuzey Kore’ye gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

KUZEY KORE’YE GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Kuzey Kore’ye gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Kuzey Kore’ye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Kuzey Kore’ye gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

KUZEY KORE’YE GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Kuzey Kore kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Kuzey Kore’ye, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Kuzey Kore’ye kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Kuzey Kore’nin ki yasalarda bulunan farklılıklar Kuzey Kore kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Kuzey Kore’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Kuzey Kore’ye kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Kuzey Kore’ye yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Kuzey Kore gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

KUZEY KORE’YE MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Kuzey Kore yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Kuzey Kore’ye yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Kuzey Kore’ye göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Kuzey Kore’ye gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Kuzey Kore’ye Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Kuzey Kore’ye tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Kuzey Kore’ye ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Kuzey Kore’ye göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Kuzey Kore’ye kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.