Kosta Rika’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Kosta Rika’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Kosta Rika’nın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Kosta Rika’ya yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Kosta Rika’ya fuar alanı handling servislerinin sunulması, Kosta Rika’ya depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Kosta Rika Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Kosta Rika’ya aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Kosta Rika’ya bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Kosta Rika’ya gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Kosta Rika’ya ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Kosta Rika Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Kosta Rika’ya fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Kosta Rika’ya fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Kosta Rika’ya bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Kosta Rika’ya tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Kosta Rika’ya birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Kosta Rika’ya fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Kosta Rika’ya bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Kosta Rika’ya muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Kosta Rika’ya en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Kosta Rika’ya Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Kosta Rika’ya Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Kosta Rika’ya Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Kosta Rika’ya Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Kosta Rika’ya İç taşıma

Kosta Rika’ya Dokümantasyon

Kosta Rika’ya Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Kosta Rika’ya Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Kosta Rika’ya özel sergiler, Kosta Rika’ya kongreler, toplantılar ve Kosta Rika’ya konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Kosta Rika’ya katılımcı firmalar, Kosta Rika’ya stand imalatçıları, Kosta Rika’ya fuar ve Kosta Rika’ya sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Kosta Rika’ya Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Kosta Rika’ya Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Kosta Rika’ya Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Kosta Rika’ya Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Kosta Rika’ya Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Kosta Rika’ya yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Kosta Rika’ya  yüksek hizmet kalitesi, Kosta Rika’ya dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Kosta Rika’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Kosta Rika’ya  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Kosta Rika’ya Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Kosta Rika’ya bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Kosta Rika’ya o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Kosta Rika’ya gitmesi için mal uçağa yüklenir. Kosta Rika’ya gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Kosta Rika’ya gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Kosta Rika’ya gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Kosta Rika’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Kosta Rika’ya Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Kosta Rika’nın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Kosta Rika’ya bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Kosta Rika’ya poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.