KOSTA RIKA KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Kosta Rika’ya kargo ücreti, Kosta Rika’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Kosta Rika’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Kosta Rika’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Kosta Rika’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Kosta Rika’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Kosta Rika kargo –desi hesaplaması nedir?
• Kosta Rika’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Kosta Rika’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Kosta Rika’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


KOSTA RIKA’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Kosta Rika’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Kosta Rika’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Kosta Rika’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Kosta Rika’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Kosta Rika’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Kosta Rika’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Kosta Rika’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Kosta Rika’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Kosta Rika’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Kosta Rika’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Kosta Rika’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

KOSTA RIKA’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Kosta Rika’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Kosta Rika’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Kosta Rika’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Kosta Rika’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Kosta Rika’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Kosta Rika kargo fiyatları ile karşılaşır.
Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Kosta Rika’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Kosta Rika’ya kargo gönderimi yapılır.

KOSTA RIKA’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Kosta Rika’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

KOSTA RIKA’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Kosta Rika’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Kosta Rika’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Kosta Rika’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Kosta Rika’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Kosta Rika’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

KOSTA RIKA’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Kosta Rika’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Kosta Rika’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Kosta Rika’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Kosta Rika’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

KOSTA RIKA’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Kosta Rika’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Kosta Rika’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Kosta Rika’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

KOSTA RIKA’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Kosta Rika kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Kosta Rika’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Kosta Rika’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Kosta Rika’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Kosta Rika kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Kosta Rika’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Kosta Rika’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Kosta Rika’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Kosta Rika gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

KOSTA RIKA’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Kosta Rika yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Kosta Rika’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Kosta Rika’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Kosta Rika’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Kosta Rika’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Kosta Rika’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Kosta Rika’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Kosta Rika’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Kosta Rika’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.