KONGO DEMOKRATIK KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Kongo Demokratik’e kargo ücreti, Kongo Demokratik’e kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Kongo Demokratik’e kargo ücreti ne kadardır?
• Kongo Demokratik’e gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Kongo Demokratik’e kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Kongo Demokratik’e gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Kongo Demokratik kargo –desi hesaplaması nedir?
• Kongo Demokratik’e gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Kongo Demokratik’e en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Kongo Demokratik’e gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


KONGO DEMOKRATIK’E GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Kongo Demokratik’e gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Kongo Demokratik’e müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Kongo Demokratik’e yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Kongo Demokratik’e kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Kongo Demokratik’e böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Kongo Demokratik’e numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Kongo Demokratik’e hangi firma ile göndermelisiniz?
Kongo Demokratik’e gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Kongo Demokratik’e yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Kongo Demokratik’e gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Kongo Demokratik’e doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

KONGO DEMOKRATIK’E GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Kongo Demokratik’e paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Kongo Demokratik’e gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Kongo Demokratik’e gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Kongo Demokratik’e gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Kongo Demokratik’e kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Kongo Demokratik kargo fiyatları ile karşılaşır.
Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Kongo Demokratik’e yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Kongo Demokratik’e kargo gönderimi yapılır.

KONGO DEMOKRATIK’E KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Kongo Demokratik’e gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

KONGO DEMOKRATIK’E KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Kongo Demokratik’e göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Kongo Demokratik’e göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Kongo Demokratik’e gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Kongo Demokratik’e göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Kongo Demokratik’e gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

KONGO DEMOKRATIK’E KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Kongo Demokratik’e kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Kongo Demokratik’e sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Kongo Demokratik’e göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Kongo Demokratik’e gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

KONGO DEMOKRATIK’E GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Kongo Demokratik’e gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Kongo Demokratik’e düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Kongo Demokratik’e gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

KONGO DEMOKRATIK’E GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Kongo Demokratik kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Kongo Demokratik’e, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Kongo Demokratik’e kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Kongo Demokratik’in ki yasalarda bulunan farklılıklar Kongo Demokratik kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Kongo Demokratik’ten Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Kongo Demokratik’e kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Kongo Demokratik’e yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Kongo Demokratik gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

KONGO DEMOKRATIK’E MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Kongo Demokratik yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Kongo Demokratik’e yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Kongo Demokratik’e göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Kongo Demokratik’e gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Kongo Demokratik’e Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Kongo Demokratik’e tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Kongo Demokratik’e ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Kongo Demokratik’e göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Kongo Demokratik’e kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.