• Home
  • Blog
  • Kırgızistan’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Kırgızistan’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Kırgızistan’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Kırgızistan’ın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Kırgızistan’a yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Kırgızistan’a fuar alanı handling servislerinin sunulması, Kırgızistan’a depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Kırgızistan Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Kırgızistan’a aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Kırgızistan’a bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Kırgızistan’a gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Kırgızistan’a ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Kırgızistan Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Kırgızistan’a fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Kırgızistan’a fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Kırgızistan’a bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Kırgızistan’a tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Kırgızistan’a birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Kırgızistan’a fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Kırgızistan’a bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Kırgızistan’a muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Kırgızistan’a en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Kırgızistan’a Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Kırgızistan’a Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Kırgızistan’a Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Kırgızistan’a Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Kırgızistan’a İç taşıma

Kırgızistan’a Dokümantasyon

Kırgızistan’a Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Kırgızistan’a Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Kırgızistan’a özel sergiler, Kırgızistan’a kongreler, toplantılar ve Kırgızistan’a konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Kırgızistan’a katılımcı firmalar, Kırgızistan’a stand imalatçıları, Kırgızistan’a fuar ve Kırgızistan’a sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Kırgızistan’a Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Kırgızistan’a Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Kırgızistan’a Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Kırgızistan’a Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Kırgızistan’a Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Kırgızistan’a yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Kırgızistan’a  yüksek hizmet kalitesi, Kırgızistan’a dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Kırgızistan’a Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Kırgızistan’a  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Kırgızistan’a Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Kırgızistan’a bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Kırgızistan’a o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Kırgızistan’a gitmesi için mal uçağa yüklenir. Kırgızistan’a gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Kırgızistan’a gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Kırgızistan’a gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Kırgızistan’a Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Kırgızistan’a Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Kırgızistan’ın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Kırgızistan’a bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Kırgızistan’a poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google