KIRGIZISTAN KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Kırgızistan’a kargo ücreti, Kırgızistan’a kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Kırgızistan’a kargo ücreti ne kadardır?
• Kırgızistan’a gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Kırgızistan’a kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Kırgızistan’a gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Kırgızistan kargo –desi hesaplaması nedir?
• Kırgızistan’a gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Kırgızistan’a en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Kırgızistan’a gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


KIRGIZISTAN’A GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Kırgızistan’a gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Kırgızistan’a müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Kırgızistan’a yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Kırgızistan’a kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Kırgızistan’a böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Kırgızistan’a numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Kırgızistan’a hangi firma ile göndermelisiniz?
Kırgızistan’a gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Kırgızistan’a göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Kırgızistan’a yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Kırgızistan’a göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Kırgızistan’a gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Kırgızistan’a doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

KIRGIZISTAN’A GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Kırgızistan’a paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Kırgızistan’a gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Kırgızistan’a gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Kırgızistan’a gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Kırgızistan’a kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Kırgızistan kargo fiyatları ile karşılaşır.
Kırgızistan’a göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Kırgızistan’a yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Kırgızistan’a kargo gönderimi yapılır.

KIRGIZISTAN’A KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Kırgızistan’a göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Kırgızistan’a gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

KIRGIZISTAN’A KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Kırgızistan’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Kırgızistan’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Kırgızistan’a göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Kırgızistan’a göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Kırgızistan’a göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Kırgızistan’a göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Kırgızistan’a göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Kırgızistan’a gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Kırgızistan’a göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Kırgızistan’a gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

KIRGIZISTAN’A KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Kırgızistan’a göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Kırgızistan’a kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Kırgızistan’a sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Kırgızistan’a göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Kırgızistan’a gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Kırgızistan’a göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

KIRGIZISTAN’A GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Kırgızistan’a gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Kırgızistan’a düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Kırgızistan’a gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

KIRGIZISTAN’A GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Kırgızistan’a göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Kırgızistan kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Kırgızistan’a göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Kırgızistan’a göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Kırgızistan’a, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Kırgızistan’a kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Kırgızistan’ın ki yasalarda bulunan farklılıklar Kırgızistan kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Kırgızistan’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Kırgızistan’a kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Kırgızistan’a yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Kırgızistan gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

KIRGIZISTAN’A MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Kırgızistan yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Kırgızistan’a yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Kırgızistan’a göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Kırgızistan’a gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Kırgızistan’a Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Kırgızistan’a tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Kırgızistan’a ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Kırgızistan’a göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Kırgızistan’a kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.