Kıbrıs’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Kıbrıs’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Kıbrıs’ın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Kıbrıs’a yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Kıbrıs’a fuar alanı handling servislerinin sunulması, Kıbrıs’a depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Kıbrıs Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Kıbrıs’a aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Kıbrıs’a bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Kıbrıs’a gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Kıbrıs’a ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Kıbrıs Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Kıbrıs’a fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Kıbrıs’a fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Kıbrıs’a bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Kıbrıs’a tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Kıbrıs’a birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Kıbrıs’a fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Kıbrıs’a bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Kıbrıs’a muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Kıbrıs’a en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Kıbrıs’a Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Kıbrıs’a Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Kıbrıs’a Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Kıbrıs’a Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Kıbrıs’a İç taşıma

Kıbrıs’a Dokümantasyon

Kıbrıs’a Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Kıbrıs’a Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Kıbrıs’a özel sergiler, Kıbrıs’a kongreler, toplantılar ve Kıbrıs’a konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Kıbrıs’a katılımcı firmalar, Kıbrıs’a stand imalatçıları, Kıbrıs’a fuar ve Kıbrıs’a sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Kıbrıs’a Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Kıbrıs’a Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Kıbrıs’a Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Kıbrıs’a Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Kıbrıs’a Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Kıbrıs’a yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Kıbrıs’a  yüksek hizmet kalitesi, Kıbrıs’a dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Kıbrıs’a Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Kıbrıs’a  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Kıbrıs’a Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Kıbrıs’a bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Kıbrıs’a o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Kıbrıs’a gitmesi için mal uçağa yüklenir. Kıbrıs’a gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Kıbrıs’a gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Kıbrıs’a gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Kıbrıs’a Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Kıbrıs’a Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Kıbrıs’ın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Kıbrıs’a bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Kıbrıs’a poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.