KIBRIS KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Kıbrıs’a kargo ücreti, Kıbrıs’a kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Kıbrıs’a kargo ücreti ne kadardır?
• Kıbrıs’a gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Kıbrıs’a kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Kıbrıs’a gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Kıbrıs kargo –desi hesaplaması nedir?
• Kıbrıs’a gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Kıbrıs’a en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Kıbrıs’a gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


KIBRIS’A GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Kıbrıs’a gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Kıbrıs’a müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Kıbrıs’a yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Kıbrıs’a kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Kıbrıs’a böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Kıbrıs’a numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Kıbrıs’a hangi firma ile göndermelisiniz?
Kıbrıs’a gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Kıbrıs’a göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Kıbrıs’a yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Kıbrıs’a göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Kıbrıs’a gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Kıbrıs’a doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

KIBRIS’A GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Kıbrıs’a paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Kıbrıs’a gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Kıbrıs’a gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Kıbrıs’a gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Kıbrıs’a kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Kıbrıs kargo fiyatları ile karşılaşır.
Kıbrıs’a göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Kıbrıs’a yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Kıbrıs’a kargo gönderimi yapılır.

KIBRIS’A KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Kıbrıs’a göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Kıbrıs’a gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

KIBRIS’A KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Kıbrıs’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Kıbrıs’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Kıbrıs’a göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Kıbrıs’a göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Kıbrıs’a göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Kıbrıs’a göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Kıbrıs’a göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Kıbrıs’a gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Kıbrıs’a göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Kıbrıs’a gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

KIBRIS’A KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Kıbrıs’a göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Kıbrıs’a kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Kıbrıs’a sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Kıbrıs’a göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Kıbrıs’a gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Kıbrıs’a göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

KIBRIS’A GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Kıbrıs’a gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Kıbrıs’a düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Kıbrıs’a gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

KIBRIS’A GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Kıbrıs’a göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Kıbrıs kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Kıbrıs’a göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Kıbrıs’a göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Kıbrıs’a, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Kıbrıs’a kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Kıbrıs’ın ki yasalarda bulunan farklılıklar Kıbrıs kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Kıbrıs’tan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Kıbrıs’a kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Kıbrıs’a yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Kıbrıs gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

KIBRIS’A MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Kıbrıs yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Kıbrıs’a yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Kıbrıs’a göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Kıbrıs’a gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Kıbrıs’a Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Kıbrıs’a tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Kıbrıs’a ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Kıbrıs’a göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Kıbrıs’a kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.