Kayman Adaları’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Kayman Adaları’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Kayman Adaları’nın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Kayman Adaları’ya yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Kayman Adaları’ya fuar alanı handling servislerinin sunulması, Kayman Adaları’ya depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Kayman Adaları Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Kayman Adaları’ya aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Kayman Adaları’ya bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Kayman Adaları’ya gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Kayman Adaları’ya ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Kayman Adaları Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Kayman Adaları’ya fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Kayman Adaları’ya fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Kayman Adaları’ya bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Kayman Adaları’ya tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Kayman Adaları’ya birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Kayman Adaları’ya fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Kayman Adaları’ya bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Kayman Adaları’ya muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Kayman Adaları’ya en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Kayman Adaları’ya Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Kayman Adaları’ya Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Kayman Adaları’ya Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Kayman Adaları’ya Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Kayman Adaları’ya İç taşıma

Kayman Adaları’ya Dokümantasyon

Kayman Adaları’ya Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Kayman Adaları’ya Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Kayman Adaları’ya özel sergiler, Kayman Adaları’ya kongreler, toplantılar ve Kayman Adaları’ya konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Kayman Adaları’ya katılımcı firmalar, Kayman Adaları’ya stand imalatçıları, Kayman Adaları’ya fuar ve Kayman Adaları’ya sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Kayman Adaları’ya Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Kayman Adaları’ya Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Kayman Adaları’ya Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Kayman Adaları’ya Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Kayman Adaları’ya Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Kayman Adaları’ya yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Kayman Adaları’ya  yüksek hizmet kalitesi, Kayman Adaları’ya dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Kayman Adaları’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Kayman Adaları’ya  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Kayman Adaları’ya Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Kayman Adaları’ya bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Kayman Adaları’ya o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Kayman Adaları’ya gitmesi için mal uçağa yüklenir. Kayman Adaları’ya gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Kayman Adaları’ya gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Kayman Adaları’ya gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Kayman Adaları’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Kayman Adaları’ya Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Kayman Adaları’nın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Kayman Adaları’ya bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Kayman Adaları’ya poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.