KAYMAN ADALARI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Kayman Adaları’ya kargo ücreti, Kayman Adaları’ya kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Kayman Adaları’ya kargo ücreti ne kadardır?
• Kayman Adaları’ya gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Kayman Adaları’ya kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Kayman Adaları’ya gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Kayman Adaları kargo –desi hesaplaması nedir?
• Kayman Adaları’ya gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Kayman Adaları’ya en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Kayman Adaları’ya gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


KAYMAN ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Kayman Adaları’ya gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Kayman Adaları’ya müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Kayman Adaları’ya yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Kayman Adaları’ya kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Kayman Adaları’ya böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Kayman Adaları’ya numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Kayman Adaları’ya hangi firma ile göndermelisiniz?
Kayman Adaları’ya gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Kayman Adaları’ya yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Kayman Adaları’ya gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Kayman Adaları’ya doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

KAYMAN ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Kayman Adaları’ya paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Kayman Adaları’ya gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Kayman Adaları’ya gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Kayman Adaları’ya gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Kayman Adaları’ya kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Kayman Adaları kargo fiyatları ile karşılaşır.
Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Kayman Adaları’ya yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Kayman Adaları’ya kargo gönderimi yapılır.

KAYMAN ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Kayman Adaları’ya gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

KAYMAN ADALARI’YA KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Kayman Adaları’ya göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Kayman Adaları’ya göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Kayman Adaları’ya gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Kayman Adaları’ya göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Kayman Adaları’ya gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

KAYMAN ADALARI’YA KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Kayman Adaları’ya kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Kayman Adaları’ya sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Kayman Adaları’ya göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Kayman Adaları’ya gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

KAYMAN ADALARI’YA GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Kayman Adaları’ya gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Kayman Adaları’ya düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Kayman Adaları’ya gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

KAYMAN ADALARI’YA GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Kayman Adaları kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Kayman Adaları’ya, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Kayman Adaları’ya kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Kayman Adaları’nın ki yasalarda bulunan farklılıklar Kayman Adaları kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Kayman Adaları’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Kayman Adaları’ya kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Kayman Adaları’ya yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Kayman Adaları gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

KAYMAN ADALARI’YA MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Kayman Adaları yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Kayman Adaları’ya yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Kayman Adaları’ya göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Kayman Adaları’ya gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Kayman Adaları’ya Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Kayman Adaları’ya tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Kayman Adaları’ya ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Kayman Adaları’ya göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Kayman Adaları’ya kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.