İtalya’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği

İtalya’ya Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; İtalya’nın sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, İtalya’ya yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, İtalya’ya fuar alanı handling servislerinin sunulması, İtalya’ya depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. İtalya Lojistik demek sadece taşıma demek değil; İtalya’ya aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. İtalya’ya bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, İtalya’ya gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. İtalya’ya ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

İtalya Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

İtalya’ya fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri İtalya’ya fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. İtalya’ya bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. İtalya’ya tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. İtalya’ya birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. İtalya’ya fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

İtalya’ya bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, İtalya’ya muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, İtalya’ya en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

İtalya’ya Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

İtalya’ya Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

İtalya’ya Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

İtalya’ya Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

İtalya’ya İç taşıma

İtalya’ya Dokümantasyon

İtalya’ya Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

İtalya’ya Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, İtalya’ya özel sergiler, İtalya’ya kongreler, toplantılar ve İtalya’ya konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; İtalya’ya katılımcı firmalar, İtalya’ya stand imalatçıları, İtalya’ya fuar ve İtalya’ya sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

İtalya’ya Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

İtalya’ya Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

İtalya’ya Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

İtalya’ya Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

İtalya’ya Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, İtalya’ya yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, İtalya’ya  yüksek hizmet kalitesi, İtalya’ya dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

İtalya’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

İtalya’ya  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. İtalya’ya Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. İtalya’ya bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. İtalya’ya o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. İtalya’ya gitmesi için mal uçağa yüklenir. İtalya’ya gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. İtalya’ya gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. İtalya’ya gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

İtalya’ya Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

İtalya’ya Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. İtalya’nın sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. İtalya’ya bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. İtalya’ya poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.