Hong Kong’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği

Hong Kong’a Fuar ve Etkinlik Lojistiği denildiğinde ilk başta; Hong Kong’un sergilenecek ürünlerin uluslararası taşınması, Hong Kong’a yurtdışı gümrükleme hizmetlerinin yerine getirilmesi, Hong Kong’a fuar alanı handling servislerinin sunulması, Hong Kong’a depolama ve ara taşıma hizmetlerinin iki yönlü olarak sağlanmasını sağlamaktayız. Hong Kong Lojistik demek sadece taşıma demek değil; Hong Kong’a aynı zamanda birçok yan hizmetin bir arada koordine edilmesi demek. Hong Kong’a bunlardan özellikle yurtdışı gümrükleme işlemleri, Hong Kong’a gümrükleme mevzuatlarının ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermesi sebebiyle en önemli parçalarından birisi haline gelmektedir. Hong Kong’a ayrıca fuar ürünlerinin sevk edilmesinde kullanılan farklı gümrükleme yöntemleri, gümrükleme işlemlerinin daha karışık hal almasına sebep olmaktadır.

Hong Kong Geçici Fuar Kargoların Geri Getirilmesi

Hong Kong’a fuar ve etkinlik lojistiğinde özellikle sergi ürünleri ile stant malzemeleri Hong Kong’a fuar süresince geçici olarak gönderilir ve fuar sonrasında da geri getirilir. Hong Kong’a bu işleme geçici ihracat/ithalat gümrükleme işlemi denmektedir. Hong Kong’a tüm bu işlemler sırasında giriş ülkesinde geçici ithalatı yapılan ürünlerin sergileme süresinde gümrük teminatı altında bulundurulması esastır. Hong Kong’a birçok farklı gümrük mevzuatına uygun doğru belge ve bilgiyi bir arada harmanlayıp resmi işlemlerin sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. Hong Kong’a fuar lojistiği kapsamında bütün bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve sergilenecek ürünlerin fuar tarihine yetiştirilmesinin de ne kadar önemli olduğundan bahsetmeden geçemiyoruz.

Hong Kong’a bilindiği üzere fuar lojistiği zamana dayalı olması, Hong Kong’a muhtemel hataların ve aksaklıkların alternatif maliyetlerinin yüksekliği ve tanıtım boyutuyla riske edilmemesi gereken, Hong Kong’a en başından iyi bir planlama ve koordinasyon gerektiren lojistik türüdür.

Kargo34 lojistiğini, aşağıda saydığımız bütün alanlardaki hizmet gamını sergilenebileceği prestijli ve önemli yüksek tanıtım taşımaları olarak değerlendirir;

Hong Kong’a Karayolu – havayolu – denizyolu – demiryolu – kombine ( birden fazla ) taşıma çeşitleri

Hong Kong’a Geçici/kati giriş ve çıkış gümrüklemeleri

Hong Kong’a Depolama, ambalajlama, etiketleme ve paletleme

Hong Kong’a Yurtdışı fuar lojistik hizmetleri (gümrükleme-depolama-stand teslimatı-boş kaplar – ekipman ve işgücü temini)

Hong Kong’a İç taşıma

Hong Kong’a Dokümantasyon

Hong Kong’a Fuar sonrası teşvik ve değerlendirme prosedürü

Hong Kong’a Uluslararası ticaretin ve global ekonominin en önemli unsurlarından fuarlar, Hong Kong’a özel sergiler, Hong Kong’a kongreler, toplantılar ve Hong Kong’a konserler gibi müşteriye özel çözümlere ihtiyaç duyulan organizasyonlarda Kargo34; Hong Kong’a katılımcı firmalar, Hong Kong’a stand imalatçıları, Hong Kong’a fuar ve Hong Kong’a sergi organizatörleri için hizmet sağlamaktadır.

Hong Kong’a Kargo34 aynı zamanda sahip olduğu IELA üyeliği ile dünya genelinde Kargo34 lojistiği ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Hong Kong’a Fuar Lojistiğinin Her Adımında A’dan Z’ye Hizmet

Hong Kong’a Kargo34, deneyim sahibi olduğu fuar ve etkinlik lojistiği kapsamında müşterilerine; sigorta, gümrüklü-gümrüksüz depolama, fuar alanı danışmanlığı, dağıtım ve yükleme, ihracat/ithalat gümrükleme, uluslararası taşımacılık (kara, hava, deniz, intermodal), fuar alanına ithalat- ihracat prosedürleri de dahil stand teslimi vb. konularda A’dan Z’ye hizmet sunmaktadır.

Hong Kong’a Kargo34’den Müşteri Odaklı Entegre Lojistik Hizmeti

Hong Kong’a Müşteri odaklı organizasyon yapısı ile entegre lojistik hizmeti sunan Kargo34; sahip olduğu filosu, Hong Kong’a yük takip ve izleme olanağı sağlayan teknolojik altyapısı, Hong Kong’a  yüksek hizmet kalitesi, Hong Kong’a dünya çapındaki geniş acente ağı ve fuar& etkinlik konusunda uzman ekibi ile müşterileri için rekabet avantajı sağlayan çözümler sunmaktadır.

Hong Kong’a Fuar ve etkinlik lojistiğinin olmazsa olmazları nelerdir?

Hong Kong’a  ‘Zamanlama’ en önemli sihirli sözcük bu sektörde. Hong Kong’a Hava koşullarına rağmen ‘dakik’ olunmalıdır. Hong Kong’a bir taşımanın aksaması durumunda kusur kabul edilemez. Hong Kong’a o anda o mal her ne koşulda olursa olsun o araçtan gümrük deposuna alınır ve gümrük beyannamesi açılır. Hong Kong’a gitmesi için mal uçağa yüklenir. Hong Kong’a gitmesi için uçurulacağı yere götürülür. Hong Kong’a gidecek kargolarda anında karar vermek çok önemlidir. Hong Kong’a gidecek kargolarda aksaklık durumunda maliyet unsurunun önemi olduğu gibi ortadan kalkıyor ve amaç o malı istendiği zamanda istenilen noktaya ulaştırılması olmaktadır.

Hong Kong’a Fuar ve etkinlik lojistiğinde sigortalama nasıl yapılıyor?

Hong Kong’a Bu sektörde neye göre sigorta ama yapılacağı pek bilinmemektedir. Hong Kong’un sigorta şirketleri kriterlerin ne olacağını bilmemektedir. Hong Kong’a bu alanda geliştirilmesi gereken bağımsız bir alan olmalıdır. Hong Kong’a poliçe kriterleri de oluşturulurken bu hizmeti veren firmalara da sigortacıları bilgilendirme konusunda önemli bir yük ve sorumluluk düşmektedir.