HONG KONG KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Hong Kong’a kargo ücreti, Hong Kong’a kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Hong Kong’a kargo ücreti ne kadardır?
• Hong Kong’a gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Hong Kong’a kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Hong Kong’a gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Hong Kong kargo –desi hesaplaması nedir?
• Hong Kong’a gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Hong Kong’a en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Hong Kong’a gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


HONG KONG’A GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Hong Kong’a gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Hong Kong’a müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Hong Kong’a yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Hong Kong’a kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Hong Kong’a böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Hong Kong’a numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Hong Kong’a hangi firma ile göndermelisiniz?
Hong Kong’a gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Hong Kong’a göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Hong Kong’a yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Hong Kong’a göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Hong Kong’a gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Hong Kong’a doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

HONG KONG’A GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Hong Kong’a paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Hong Kong’a gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Hong Kong’a gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Hong Kong’a gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Hong Kong’a kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Hong Kong kargo fiyatları ile karşılaşır.
Hong Kong’a göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Hong Kong’a yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Hong Kong’a kargo gönderimi yapılır.

HONG KONG’A KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Hong Kong’a göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Hong Kong’a gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

HONG KONG’A KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Hong Kong’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Hong Kong’a göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Hong Kong’a göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Hong Kong’a göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Hong Kong’a göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Hong Kong’a göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Hong Kong’a göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Hong Kong’a gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Hong Kong’a göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Hong Kong’a gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

HONG KONG’A KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Hong Kong’a göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Hong Kong’a kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Hong Kong’a sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Hong Kong’a göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Hong Kong’a gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Hong Kong’a göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

HONG KONG’A GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Hong Kong’a gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Hong Kong’a düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Hong Kong’a gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

HONG KONG’A GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Hong Kong’a göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Hong Kong kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Hong Kong’a göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Hong Kong’a göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Hong Kong’a, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Hong Kong’a kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Hong Kong’un ki yasalarda bulunan farklılıklar Hong Kong kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Hong Kong’dan Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Hong Kong’a kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Hong Kong’a yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Hong Kong gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

HONG KONG’A MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Hong Kong yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Hong Kong’a yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Hong Kong’a göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Hong Kong’a gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Hong Kong’a Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Hong Kong’a tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Hong Kong’a ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Hong Kong’a göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Hong Kong’a kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.