HONG KONG GEMİ İŞLETMECİLİKLERİ

Kargo34 gemi işletmeciliğini ticari ve teknik gemi işletmeciliği olmak üzere iki grupta hizmet veriyor. Kargo34’ten Hong Kong’a gemi kiralama hizmeti alan firmalar , kiralamış olduğu geminin teknik bakımını kendisi yapıyor ama ticari bakımdan işletmesi  için başka bir firmayı yetkilendirebiliyor yada teknik bakımında destek alıyor olsa da ticari bakımdan kendi işletmektedir. Aynı şekilde firmalar Hong Kong’a kiralamış oldukları gemilerini, Hong Kong’a gemi kiralama kapsamında tamamen kendi firması tarafından işletebiliyor yada başka bir firmaya tamamen yetki verebilmektedir.

Hong Kong’a GEMİ KİRALAMA VE BROKERLAR

Denizyolu taşımacılığı hizmeti özellikle uluslararası taşımacılık hizmetleri içinde en çok tercih edilen hizmetler arasında yer almaktadır. Türkiye’den Hong Kong’a olan ticaretin yaklaşık olarak %90’ı denizyolu taşımacılığı hizmeti ile yapılmaktadır. Hong Kong’a yapılan denizyolu taşımacılığının maliyeti de oldukça düşük olmakla birlikte Hong Kong’a gidecek malzemenin miktarı yada boyutunun büyüklüğü farketmeksizin Hong Kong’a götürülmesine imkan sağlamaktadır. Hong Kong’a giden gemilerin yük taşıma kapasiteleri fazla olduğu için, Hong Kong’a malzeme taşıma maliyetide düşüyor. Bu sebep ile Hong Kong’a malzeme yapacak kurum yada kuruluşların Hong Kong’a gemi kiralama istekleri de artıyor.

Hong Kong’a GEMİ KİRALAMA SÜREÇLERİ

Hong Kong’a malzeme taşımacılığı, Hong Kong’a gemi kiralama ile de yapılabiliyor. Hong Kong’a Gemi kiralama süreci, koşulları taşıma durumuna göre farklılık gösterecek biçimde hazırlanan sözleşmeler ile başlamaktadır.

Hong Kong’un BROKER KİMDİR?

Hong Kong’a deniz ticareti kapsamında taraflardan hiçbirine vekil yada acente tarzında bir sıfat ile sürekli olarak bağlı olmayan ve bir ücret karşılığında yapılan sözleşmelere aracılık yapan kişi yada kurumlara broker denir.

Hong Kong’a Gemi kiralama işlemleri de çoğunluk ile brokerler tarafından yürütülüyor.

Broker, şirket içerisinden seçilebildiğigibi şirket dışarısından da seçilebiliyor. Korgo34’ten Hong Kong’a Gemi kiralama ve buna benzer olan ticari işlemler broker tarafından yapılıyor. Hong Kong’a yapılan gemi kiralama hizmetinden önce geminin bakımı, onarımı, yakıt, malzeme, güverte gibi teknik işlemleri veya makine enspektörleri tarzı işlemler teknik elemanlar tarafından kontrol ediliyor. Brokerlar genel olarak istihbarat gücü ve piyasaya hakimiyeti ile iki tarafın anlaşmasına aracılık etmektedir.

Hong Kong’a GEMİ KİRALAMADA SÖZLEŞME TARAFLARI

Hong Kong’a Gemi kiralama sözleşmelerinde bulunan taraflar arasında taşıyan firma Kargo34 olmaktadır. Hong Kong’a malzemesini taşıtacak olan ithalatçı ve ihracatçı firmalar ya da malzemenin alım satımına aracılık yapmakta olan firmalar taşıtan veya kiracı unvanlarını almaktadır. Kargo34 ise işletme yetkisi olarak taşıtan unvanını alıyor.

Kargo34 müşterilerine Hong Kong’a  gemi kiralama hizmeti vererek, her türlü malzemenin güvenle ve zamanında taşınmasının garantisini veriyor.

Malzemenin Hong Kong’a teslimatını en uygun gemiler ile gerçekleştiriyor.

Kargo34 bünyesinde hizmet vermekte olan diğer bir hizmet alanımız Hong Kong’a gemi kiralama alanında tecrübemiz ile müşterilerimizin malzemelerini hep heyecan ile taşımaktayız.

Kargo34 olarak sizin malzemeniz, bizim malzememiz anlayışına sahibiz. Uzun yıllardır ÜLKEDEN Türkiye’nin çeşitli limanlarına gelmiş olan yüklerin brokerliğini yapıyoruz. Bunun yanında levha saç, profil, krom madeni, blok mermer yükleri için de Hong Kong’a gemi kiralama hizmeti sunmaktayız.

Referans firmalarımız için bizimle 0539 602 29 34 numaralarımızdan irtibata geçebilir ya da operasyon@remora.com.tr adresine yük veya gemi taleplerinizi bildirebilirsiniz.

Hong Kong’a GEMİ KİRALAMA HİZMETİNDE PART KARGO NEDİR?

Kargo34, Türkiye ve Hong Kong genelindeki pek çok kurumsal şirkete gemi kiralama hizmeti veriyor.

Hong Kong’a komple gemi kiralama hizmetinden hariç doğru zamanda doğru malzemeleri bir araya getirerek değerli müşterilerimize çok daha düşük maliyet sunmayı amaçladığımız  için part cargo taşıma olanağı sunuyoruz.  Malzemelerinizin en güvenli ve maliyet bakımından en ucuz taşınabilmesi için Hong Kong’un bulunan armatörler ile iş birliği sağlamaktayız.

Hong Kong’a 1.000 tondan 60.000 tona kadar olan malzemelerin çok güvenli ve maliyet bakımından en az şekilde götürülebilmesi için çalışıyoruz.

Kargo34 Hong Kong’a gemi kiralama ve part cargo taşıma hizmetlerinden başka taşınacak olan malzemelerin özelliklerine göre genel olarak proje taşımalarında tercih edilen büyük vinçli gemi, ro-ro gemisi veya roll trailer ve flatrack üniteleri ile taşıma hizmeti veren armatörler ile yıllık anlaşmalar yapıyoruz.

Hong Kong’a BÜYÜK VİNÇLİ GEMİ, RO-RO GEMİSİ VEYA ROLL TRAİLER VE FLATRACK ÜNİTELERİ İLE TAŞINAN ÜRÜNLER

  Otomobil,

  Dozerler ve İş makineleri,

  Ticari araçlar,

  Kamyonlar ve Otobüsler,

  Forkliftler