HOLLANDA ANTILLERI KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

Hollanda Antilleri’ye kargo ücreti, Hollanda Antilleri’ye kargo gönderecek olan bir kişi veya kurumların öncelikli sorular arasında ilk sırada yer alır.


• Hollanda Antilleri’ye kargo ücreti ne kadardır?
• Hollanda Antilleri’ye gönderilen kargo ücretini belirleyen etkenler nelerdir?
• Hollanda Antilleri’ye kargo ağırlık hesaplaması nasıl yapılmaktadır?
• Hollanda Antilleri’ye gönderilen kargo ücreti nasıl azaltılır?
• Hollanda Antilleri kargo –desi hesaplaması nedir?
• Hollanda Antilleri’ye gönderilecek kargoya -desi ücretinin etkisi nedir?
• Hollanda Antilleri’ye en fazla taşınabilecek koli ölçüsü nedir?
• Hollanda Antilleri’ye gönderilecek kargolarda mevzuat farklılıkları kargo ücretine etki eder mi?

Gibi soruarın cevaplarını Kargo 34 olarak makalemizde yer verdik.
FİYAT KARŞILAŞTIR


HOLLANDA ANTILLERI’YE GÖNDERİLECEK KARGO ÜCRETİNİ BELİRLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Hollanda Antilleri’ye gönderilecek kargo ücretini etkileyen bazı faktörler bulunur. Bu faktörlere örnek verecek olursak;
Türkiye’den Hollanda Antilleri’ye müşterinize numune göndermeniz gerek fakat işlerinizin yoğun olmasından dolayı Hollanda Antilleri’ye yakın bir zamanda gitmeniz mümkün gözükmüyor. Numunenizi Hollanda Antilleri’ye kargo ile göndermeye karar verdiniz. Fakat daha önce Hollanda Antilleri’ye böyle bir işlem yapmadınız ve bazı endişeleriniz var.


Hollanda Antilleri’ye numuneyi nasıl gönderirsiniz?

Numuneyi Hollanda Antilleri’ye hangi firma ile göndermelisiniz?
Hollanda Antilleri’ye gönderilecek kargolarda ağırlık sınırlaması var mı?
Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargonuza ne kadar ücret ödersiniz? gibi sorular bulunur.
Kargo 34 olarak biz de tam bu noktada devreye girmekteyiz. Hollanda Antilleri’ye yapacağınız her türlü sevkiyat işlemleriniz için sizin yanınızdayız.
Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargonuzun ücretinin belirlenmesinde bazı faktörler rol oynar. Hollanda Antilleri’ye gönderilecek kargonun ücretini belirleyen ilk unsur ağırlığı, hacmi yani desisidir. Diğer bir unsur Hollanda Antilleri’ye doğru olan uçak seferlerinin sıklığı ve doğru bir paketleme yapılmasıdır.

HOLLANDA ANTILLERI’YE GÖNDERİLEN KARGO FİYATLARI

Hem sizin hem de Hollanda Antilleri’ye paket gönderecek diğer kişi ve kurumların öncelikli konusu Hollanda Antilleri’ye gönderilecek kargonun fiyatları olacaktır. Hollanda Antilleri’ye gönderilecek kargolarda herkes az ücret ödemesi yapmak ister. Hollanda Antilleri’ye gönderilen kargolarda az ücret ödemesi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlara dikkat etmeden Hollanda Antilleri’ye kargo gönderimi yapılırsa gönderim sırasında yüksek Hollanda Antilleri kargo fiyatları ile karşılaşır.
Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargonuza yüksek ücret ödemesi yapmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kargo34 firması olarak yapmanız gerekenleri sıraladık. Hollanda Antilleri’ye yapacağınız kargonuzun ağırlığı ve hacmi yani desisini doğru belirlemek isterseniz doğru bir paketleme yapmanız gerekiyor. Paketlemeyi doğru yapıp ağırlığı belirlediyseniz, hacmi olduğunca düşük tutulduysa, en düşük fiyatlarla Hollanda Antilleri’ye kargo gönderimi yapılır.

HOLLANDA ANTILLERI’YE KARGO ÜCRETİ HESAPLARKEN AĞIRLIĞIN ETKİSİ NEDİR?

Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargonun paketlemesini iyi yapmanız gerekmektedir. Paketlemeyi yaptıktan sonra Kargo34’e teslim edebilirsiniz.
Hollanda Antilleri’ye gidecek kargonuzun ağırlığı ölçülürken hem bildiğimiz tartı ile ölçüm yapılıyor hem de hacimsel ağırlık ölçümleri yapılmaktadır ve çıkan sonuca göre ödemeniz gereken tutar ortaya çıkıyor.

HOLLANDA ANTILLERI’YE KARGO AĞIRLIĞI NASIL HESAPLANIR?


Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını hesaplamak düşündüğünüzden de kolay.
Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargonuzun ağırlığını tartı da ölçelim. Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargonuzun ebatları standart ölçülerde olduğunu varsayalım. Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargoyu tarttık ve sonucun 5 kilo olduğunu gördük.
Bu noktadan sonra hacimsel hesaplama da yapacağızHacimsel hesaplamada şu şekilde;

Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz Kargonun Desi Hesaplaması (Hacimsel Ağırlık Formülü)

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)
Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargo 60x40x40 ebadında.
Formüle göre işlemi yapıyoruz 60X40X40/5000 = 19,2 sonucunu elde ediyoruz.
Hollanda Antilleri’ye göndereceğimiz kargonun ücretlendirmemiz daha yüksek olan rakama göre devam edecek.
Hollanda Antilleri’ye gönderilecek kargonun normal ağırlığı 5 kiloydu. Şimdi de Hollanda Antilleri’ye göndereceğimiz kargonun normal ağırlığının mı yoksa hacimsel ağırlığının mı fazla olduğunu bulacağız.
5 kg (ağırlık) <19,2 (hacimsel ağırlık).
Yapılan hesaplamaya göre Hollanda Antilleri’ye gönderilecek olan kargonun hacimsel ağırlığı daha fazla çıktığı için fiyatta hacimsel ağırlık üzerinden hesaplanacak.

HOLLANDA ANTILLERI’YE KARGO ÜCRETİ BELİRLERKEN PAKETLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?


Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargo ücretini doğrudan etkileyen faktörlerden biri de Hollanda Antilleri’ye kargo gönderen kişinin doğru paketlemesidir.
Kargonuzun Hollanda Antilleri’ye sağlam bir şekilde ulaşmasının da garantisini Kargo34 olarak vermekteyiz. Hollanda Antilleri’ye göndermek istediğiniz kargo ne olursa olsun paketlemenizi ne kadar küçük yaparsanız Hollanda Antilleri’ye gidecek gönderinize az ücret ödersiniz.
Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargonuz zarfa sığacak şekilde fakat siz zarf yerine koliye koymayı seçtiniz otomotiv yan sanayisinden bir ürünün numunesinin gönderilmesi olduğu için kargo zarfta değil kolide gidecek.

Zarf ile kolinin kapladığı hacimsel alan farklı olduğu için ikisinde de ödeyeceğiniz tutar farklı olacaktır.

HOLLANDA ANTILLERI’YE GÖNDERİLECEK KARGONUN ADRESİ VE ÜCRET İLİŞKİSİ NASIL YAPILIR?


Hollanda Antilleri’ye gönderilen kargo ücretlerini etkileyen unsurlar içinde Hollanda Antilleri’ye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da yer almaktadır.
Hollanda Antilleri’ye gönderilecek bir kargo ile daha uzak bir yerde bulunan ülkeye gönderilecek kargonun ücretinin aynı olması beklenemez.

HOLLANDA ANTILLERI’YE GÖNDERİLEN KARGO ÜCRETİ İÇİN DESTEK


Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargolarınızda ağırlık ve hacim hesaplamaları için işin Kargo34’ten yardım ve destek alırsanız her zaman kazanan siz olursunuz.


Güvenilmeyen firmalara yüzünden Hollanda Antilleri kargo ücreti hesaplama işleminde yanlış sonuçlar elde edilebilir, Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargonuz daha ağır tartılabilir ya da hacmi yanlış hesaplanabilir. Bu durumda maliyetiniz artmış olur.
Bu sebeple Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargolarınızı işin uzmanı olan Kargo34’e bırakın. Uzman kadromuz ile tüm sorularınıza yanıt vererek Hollanda Antilleri’ye, kargonuzu tam zamanında gönderelim.

Hollanda Antilleri’ye kargo gönderimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka hususta yasal farklılıklar. Hollanda Antilleri’nin ki yasalarda bulunan farklılıklar Hollanda Antilleri kargo göndermenin çerçevesini de belirliyor. Hollanda Antilleri’den Türkiye’ye kargo gelmesi ile Türkiye’den Hollanda Antilleri’ye kargo göndermek arasında ülke yasalarının farklı olması sebebi ile büyük farklar unutmayalım.


Hollanda Antilleri’ye yapılan kargo gönderileriniz için ürün ve mal değeri belli bir miktarı geçerse Hollanda Antilleri gümrük mevzuatlarına göre vergilendirmeye tabii tutulursunuz.

HOLLANDA ANTILLERI’YE MAKSİMUM TAŞINABİLİR KOLİ ÖLÇÜSÜ NEDİR?


Hollanda Antilleri yapacağınız kargo gönderimlerinde en fazla taşınabilir koli ölçüleri diye bir kavram olduğunu bilmelisiniz.
Hollanda Antilleri’ye yapacağınız kargo gönderiminde hazırlayacağınız paketlerin en fazla 120x80x80 ebatlarında olmasına ve bu verdiğimiz ölçüleri aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aştığınız zaman Hollanda Antilleri’ye göndereceğiniz kargonuzu daha yüksek bir fiyat ile göndermek zorunda kalırsınız.
200 santimden daha uzun olan kargolarınızın ekspres kargo ile Hollanda Antilleri’ye gönderimi yapılmamaktadır.

30 Kilo’dan Daha Ağır Kargolar Hollanda Antilleri’ye Tek Seferde Gönderilemez
30 kilogramdan daha fazla olan kargolarınızı Hollanda Antilleri’ye tek seferde sevk etmenin mümkün olmadığını da bilmeniz gerekiyor.
30 kilogramdan daha ağır kargolarınız için Hollanda Antilleri’ye ekspres kurye gönderisi de yapılamaz. Kargonuzu Hollanda Antilleri’ye göndermeden önce bu ayrıntılara dikkat etmeniz sizin için avantaj olacaktır.
Hollanda Antilleri’ye kargo gönderimi yaparken 70 kilogram üstü olan kargo gönderlerinize, gümrük mevzuat işlemleri uygulanmaktadır.