Tehlikeli Madde Taşımacılığı - Uçak Kargo

Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Fiyatlandırma

Yurtdışına uygun fiyatla ve profesyonel hizmet alarak kargo göndermek istiyorsunuz doğru yerdesiniz.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Tehlikeli maddeler, son dönemlerde pek çok sektörün içinde kullanılmaya başlanır. Bu kapsamda, gelişmiş olan teknolojiye paralel şekilde tehlikeli maddelerin farklı yöntemlerle lojistiği daha rahat sağlanabilir duruma gelir. Lojistik şirketleri, bu tehlikeli maddelerin geri dönüşü olmayan facialar ve çevresel şekilde kirliliklere yol açmaması için bazı önlemlerin alınmasıyla tehlikeli madde taşımacılığı hizmeti sağlanır. Tehlikeli madde kargosu günümüzde en fazla merak edilen konular arasında yer alır. Özellikle yurtdışı tehlikeli madde taşımacılığı hakkında sık sık kapsamlı araştırmalar yapılır.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı Nedir?

Birbirinden tehlikeli olan maddelerin kolay bir şekilde ve tehlikelerden uzak olarak taşınabilmesi, lojistik hizmeti sunan firmalar açısından son derece önemlidir. Bu nedenle, kendi bünyesinde kimyasal maddeler barındıran, yanıcı özelliklere sahip olan ürünlerin ve ham maddelerin taşınma işlemleri genel anlamda tehlikeli madde taşımacılığı şeklinde tanımlanır. Tehlikeli maddelerin taşınması işlemi, güvenlik açısından en üst seviyede yer alır. Tehlikeli maddelerin taşınması işlemi sırasında bu sürecin daha verimli ve etkin bir hale gelmesi adına kullanılacak olan araçlar büyük önem taşır. Kullanılacak olan aracın ya da araçların güvenlik seviyelerini en üst seviyede tutmak, sürücü başta olmak üzere tüm taşınma hizmetinin verimli bir şekilde geçmesini sağlar. Tehlikeli şekilde ifade edilen maddelerin büyük bir kısmı, günlük yaşantıyı ve üretimi devam ettirebilmek adına ortaya çıkar. Bu duruma ilave olarak, gelişmiş düzeyde olan şehirlerin ve endüstriyel birtakım tesis merkezlerindeki atıkları imha etme, tekrardan değerlendirme ya da onları depolama gibi fikirler tehlikeli maddeleri taşımayı önemli bir noktaya getirir. Tehlikeli maddeler listesi içerisinde yer alan maddelerin taşınabilmesi için, uyulması gereken birtakım kurallar vardır. Bu kurallar çevre ve bu maddelerin taşınma işlemlerini gerçekleştiren sürücülerle lojistik çalışanları için zorunlu olan yükümlülüklerdir.

Tehlikeli Madde Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünyanın farklılaşma gösteren endüstriyel gereksinimleri sonucunda tehlikeli madde taşımacılığı günden güne gelişme gösterir. Hem insana hem de doğaya karşı zararlı olan maddelerin taşınmasında göz önünde bulundurulması gereken birtakım hususlar bulunur. Bu hususlar yaşamsal önem taşımasının yanı sıra devlet tarafından da kontrol edilir. Ve bu kapsamda önlemler alınmaktadır.

● Tehlikeli maddelerin sızma, dökülme ya da bulaşma gibi durumlarla ambalajının dışına çıkmasına engel olunacak bir şekilde paketleme yapılması gerekir.
● Hem kaliteli hem de emniyetli olarak paketleme işlemi yapıp basınç, nem, ve sıcaklık gibi koşullara bağlı olarak tahrip olmamasına özen gösterilmelidir.
● Etiketleme ve işaretleme kısmı son derece önemlidir. Etiketlerin üzerinde firmalara ait iletişim bilgilerinin haricinde tehlike maddelerin yaratacağı durumlar ve bu durumlardan korunma yolları belirtilmelidir.
● Sevkiyatı yapacak kişi, taşınacak tehlikeyi maddeleri taşımadan önce, gerekli talimatlara uygun koşullarda hazırlanmış olan tehlikeli mallar nakliye belgesi ile taşıma işleminin gerçekleşeceğini garanti etmelidir.
● Taşıyıcıda tehlikeli maddeye ait olan taşıma dokümanları bulundurulmalıdır.
● Taşıyıcı tarafınca taşıması gerçekleşecek olan tehlikeli maddelerin paketlerinin ICAO- TI koşullarına uygunluğu kontrol edilmelidir.
● Hasar ve sızıntı gibi durumların incelemesi yapılarak bu tarz sorunların olduğu paketlerin taşıma aracına yüklenmesi önlenmelidir.
● Tehlikeli maddelerin paketleri yerleştirilirken paketlerin birbirleriyle etkileşime girmeyecekleri ve birbirlerinden etkilemeyecekleri şekilde olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Tehlikeli Maddeler Hangi Araç ve Yollarla Taşınır?

Tehlikeli maddeler karayolu, demiryolu he denizyolu gibi farklı tekniklerle taşınabilir. Taşınacak araçlar ise kullanılacak ulaşım yoluna göre farklılık gösterir. Genel olarak tanker ve konteynırların tercih edildiği tehlikeli madde taşımacılığında, olası aksi durumlara karşı da tedbirler alınmaktadır. Kargo 34 firması, yeni nesil araçları ve sunmuş olduğu imkanlarıyla her zaman bir numara olmayı başarır.

Kargo 34'ün Tehlikeli Madde Taşımacılığındaki Avantajları Nelerdir?

Kargo 34, profesyonel tehlikeli madde taşımacılığı hizmeti sunarak kişilerin beğenisini kazanır. Gerekli olan bütün prosedürlerden ve evraklardan önceden haberdar olmanızı sağlar. Bu sayede taşıma işlemi sırasında herhangi bir zorluk çıkmaz. Ek maliyetlerle karşı karşıya kalmamanız adına kilo sınırı gibi bütün ayrıntılar sizlerle önceden paylaşılır. Ayrıca paketlerin nerede olduğunu da anlık olarak takip etme şansınız vardır. Kargo 34, sizlere anlık şekilde bildirimler gönderir. CRM programı üzerinden de geçmişe yönelik inceleme yapma şansınız vardır. Kargo 34 ailesine güvenerek her türlü taşımacılık işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Günümüzde tehlikeli madde taşımacılığı hizmeti sunan pek çok firma vardır. Kargo 34 de bu firmalardan biridir. Kargo 34 ailesi olarak tüm kişilerin ve firmaların, kargo hizmetlerini en kusursuz şekilde yapmayı amaç ediniyoruz.

Evrak Kontrol Sistemi

Gönderiyi daha bize getirmeden önce yurtdışına çıkışta sorun yaşanmaması adına hangi evrakların gerekli olduğunu sizlere bildirmekteyiz. Gönderiniz gideceği ülkeye yönelik oluşabilecek her türlü sorun için önceden bilgilendirme yapmaktayız.

Özenli Paketleme

Paketinizin kaybolmaması için özel bir şekilde paketleme yapmamızın yanı sıra belirgin biçimde logolama ve etiketleme işlemleri de yapmaktayız. Köpük bantlama ve streçleme gibi, gönderilerin en sağlam şekilde ulaşması adına da tüm titiz göstermekteyiz.

Teslimat Garantisi

Paketinizi sizden alıp ulaştırana kadar geçen tüm süreçleri yakından takip ediyoruz ve paketinizi hızlı ve sağlam bir şekilde alıcı adrese ulaştırıyoruz.

Detaylı Takip Sistemi

Müşterilerin memnuniyeti ve geriye dönük takip yapabilmeleri adına CRM programımızı, kullanıcılara en üst seviyede ve hizmetle sunmaktayız.

Sık Sorulan Sorular

Kargo 34 forwarder hizmeti verdiği için birçok taşıyıcı firmanın en güncel ve en avantajlı fiyatlarına
sahiptir. Mevcut hacmimizin yüksek olması sebebi ile sahip olduğumuz yüksek iskonto
oranlarını düşük karlar ile sizlere sunuyoruz.
Fiyatlarımızı göndermek istediğiniz ülke neresi ise ona göre belirliyoruz. Ayrıca kg ve hacim baza alınarak fiyat çalışması sağlamaktayız.
Karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu taşımacılığı yapmaktayız. Bu yollarla birlikte diplomatik taşıma, tehlikeli madde taşımacılığı, uluslararası posta hizmeti, zati eşya taşımacılığı, cenaze taşımacılığı ve canlı hayvan taşımacılığı yapmaktayız.
Call Now ButtonHemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: